Logo Przewdonik Katolicki

Modlitwa przed montażem

Adam Gajewski
Fot.

W Śremie już od prawie 10 lat powstaje telewizyjny program katolicki. Z Niepokalanowa, z XXVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów, wrócił on właśnie z wyróżnieniem!


 

 

Telewizja Kablowa „Tele-Relax” oferuje mieszkańcom Śremu nie tylko rzeczony relaks, rozrywkę. Swego czasu postanowiono tutaj zaryzykować, wprowadzając również programy informacyjne oraz wyspecjalizowane w danej tematyce, a wśród nich „Pielgrzyma”, comiesięczną audycję religijną, od początku tworzoną przez Małgorzatę Jurgowiak i jej współpracowników.

 

Już nie miałam spokoju!

Inspiracja wyszła z kręgu Radia Maryja. – Podczas rekolekcji na Świętej Górze w Gostyniu spotkałam panią z Bydgoszczy, która opowiedziała mi o tym, z jaką pasją tworzą się struktury nowego radia katolickiego i jak ważne będą katolickie media w nowej polskiej rzeczywistości. Już nie miałam spokoju! – wspomina pomysłodawczyni „Pielgrzyma”. Postanowiła jednak skorzystać z możliwości innego środka przekazu – lokalnej, śremskiej telewizji. Przekonała radę programową, właścicieli. Najpierw „na religię” przyznano 10 minut czasu antenowego, potem 15, a później 20. Dziś regularnie powstaje 45-minutowe wydanie, emitowane w każdy ostatni czwartek miesiąca, a następnie trzykrotnie powtarzane. Dorobek pasjonatki ze Śremu wzbogacił się również o filmy dokumentalne i reportaże. W 2000 r. za obraz Piękno starości otrzymała w Niepokalanowie I nagrodę festiwalową w kategorii filmów amatorskich. W tym roku wyróżniono „Pielgrzyma”.

 

Ekipa zawierzenia

Małgorzata Jurgowiak swoją pracę nad programem traktuje jako posługę, swoistą formę modlitwy: – Redakcja „Pielgrzyma” funkcjonuje społecznie, bezpłatnie. My po prostu w taki sposób wielbimy Boga – mówi autorka: – Praca nad montażem każdego odcinka nieodmiennie wygląda od lat tak samo: spotykamy się, aby w studiu odmówić Modlitwę o Wspomożenie Ducha Świętego. Z początku pewnie patrzono na nas ze zdziwieniem, ale szybko zrozumiano, że nasz program powierzamy nie tylko telewizyjnej technice i nabytej wiedzy. Zawierzamy go wyżej... – pointuje pani Małgorzata.

 


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki