Logo Przewdonik Katolicki

Sięgnij po Pismo

Kamila Tobolska
Fot.

Od ponad 8 lat Słowo na każdy dzień zaprasza swoich czytelników do codziennego pochylania się nad Słowem Bożym. Niedawno ukazał się jubileuszowy, 100. numer tego miesięcznika.


Od ponad 8 lat „Słowo na każdy dzień” zaprasza swoich czytelników do codziennego pochylania się nad Słowem Bożym. Niedawno ukazał się jubileuszowy, 100. numer tego miesięcznika.


 

Wydawcą „Słowa na każdy dzień” jest Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji „Wspólnota św. Barnaby”. Pomysł jego powstania zrodził się dość spontanicznie. – Kiedy na przygotowywane przez nas Msze św. z modlitwą o uzdrowienie zaczęło przychodzić coraz więcej osób, pomyśleliśmy, że trzeba zaproponować im coś jeszcze – wspomina ks. Waldemar Szlachetka, asystent kościelny stowarzyszenia. − Zdecydowaliśmy, że będą to komentarze do codziennej liturgii słowa. Opracowaliśmy pierwszy zeszyt, który wydaliśmy w 100 egzemplarzach. Z czasem nakład wzrastał i obecnie wynosi 2 tys. − wyjaśnia ks. Szlachetka, redaktor naczelny pisma.

 

Kluczowe zdanie

„Słowa na każdy dzień” nie można nabyć w kiosku ani w sklepie. Redakcja wypracowała jednak przez lata swoje sposoby dystrybucji. − Mamy kilkuset stałych odbiorców, którym co miesiąc wysyłamy pismo do domu. Dostarczamy je także do niektórych parafii, a one dalej same je rozprowadzają – tłumaczy Małgorzata Heigelmann, jedna z autorek „Słowa...”. Zespół redakcyjny tworzą osoby zaangażowane w działalność stowarzyszenia. Czuwająca nad całością Anna Cybulska dobiera autorów na dany miesiąc i każdemu z nich przydziela konkretny tydzień, na który ma przygotować komentarze. − Kiedy siadam do pisania komentarzy, najpierw modlę się i proszę Boga, żeby pokazał mi kluczowe zdanie z czytania z Pisma Świętego na dany dzień, na którym mam oprzeć swój tekst. To, co napiszę, to po prostu owoc modlitwy – mówi Dorota Rogiewicz, dodając, że to Duch Święty daje jej natchnienie i sprawia, że te rozważania dotykają ludzkich serc.

 

Msze na Fortecznej

Pismo jest rozprowadzane za dobrowolną ofiarą. Można je zabrać do domu także po zakończeniu Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie sprawowanych w kościele pw. Jana Apostoła i Ewangelisty przy ul. Fortecznej w Poznaniu, w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Przyjeżdżają na nie osoby nie tylko z całego miasta, ale z różnych parafii archidiecezji. − Uczestnictwo w tych Eucharystiach stało się dla mnie doświadczeniem żywej wspólnoty, a dalej, w konkretny sposób przełożyło się na osobiste spotkanie z Jezusem – wyznaje Małgorzata Heigelmann, zapraszając na najbliższą Mszę św., która odbędzie się już 18 kwietnia, tradycyjnie o godz. 19:15.

 

 


„Słowo na każdy dzień” można zamówić przez stronę www.sne.poznan.pl lub pisząc pod adresem redakcji: os. Wichrowe Wzgórze 130, 61-699 Poznań, e-mail: sekretariat@sne.poznan.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki