Logo Przewdonik Katolicki

Dzieci są najważniejsze

Marcin Jarzembowski
Fot.

Blisko tysiąc osób spotkało się w sali bydgoskiej Opery Nova na koncercie charytatywnym zatytułowanym Kochamy Cię, Święty Mikołaju.

 

Blisko tysiąc osób spotkało się w sali bydgoskiej Opery Nova na koncercie charytatywnym zatytułowanym „Kochamy Cię, Święty Mikołaju”.

 

 

Dzięki organizatorowi – Salezjańskiemu Stowarzyszeniu Wychowania Młodzieży – dzieci z domu dziecka oraz Katedry Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum wyjadą na letni obóz integracyjny.

 

Oczekiwanie na koncert

W ubiegłym roku dzięki sprzedaży biletów i wsparciu wielu ludzi dobrej woli udało się zebrać na ten cel 32 tys. zł. – To nasze ósme spotkanie. Podczas pierwszego zbieraliśmy pieniądze dla dzieci z domu dziecka. Od trzeciego roku wyłącznie na letni wypoczynek dzieci leczonych w klinice. W tym roku połączyliśmy oba te cele – zbieramy środki dla pacjentów oraz dla dzieci z domów dziecka, by wszyscy razem mogli wyjechać. Jest to wspaniała idea, a dowodem na to są liczne głosy osób, które mówią, że nie wyobrażają sobie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia bez tego koncertu – powiedziała Grażyna Borakiewicz.

Prezes Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w Bydgoszczy ks. Artur Dylewski SDB podkreślił, że domy dziecka są wyrazem kryzysu rodziny i braku miłości. Dlatego obóz dla wychowanków i chorych pacjentów będzie czymś wyjątkowym i bardzo potrzebnym. – Święty Jan Bosko na pewno się cieszy. On zawsze zajmował się dziećmi, młodzieżą. Próbował im przybliżyć Boga, który jest źródłem miłości. Najważniejsza część koncertu to ta, kiedy idziemy z drżącymi sercami na oddział i pokazujemy, że dzieci są najważniejsze. Dzieci, które dręczy ból, otrzymują od nas promyczek światła – powiedział kapłan.

 

Wiara w lepsze jutro

Paula Peplińska, która poprowadziła spotkanie w Operze Nova, dodała, że bycie na oddziale z małymi pacjentami jest dla niej jednym z najpiękniejszych przeżyć. – Działam w salezjańskim Oratorium „Dominiczek”. Najpierw byłam uczestnikiem. Spodobało mi się wychowanie poprzez system prewencyjny księdza Bosko. Zapragnęłam być wolontariuszem, który także będzie mógł pomagać. Teraz to mój drugi dom – powiedziała. – Odczuwam empatię wobec chorych dzieci. Wtedy odzywa się we mnie jeszcze większa wiara w to, że Bóg powołał nas do tego, abyśmy dali im tę radość – dodał prowadzący Jacek Maniewski.

Renata Konke jest mamą 15-letniego Roberta. – Mój syn czekał cały rok, żeby sam coś zrobić własnymi rękami, a właściwie jedną, bo lewą ma niewładną. Wykonał anioła i cieszy się, że dał coś z siebie. Patrzę, jak syn zdrowieje i głęboko wierzę, że będzie dobrze. Na początku przyjeżdżaliśmy tu na wózku, teraz idzie o własnych siłach, a za chwilę, wierzę, że wbiegnie, aby również pomagać tym dzieciom – powiedziała.

Gwiazdą tegorocznego koncertu „Kochamy Cię, Święty Mikołaju” był Ireneusz Krosny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki