Logo Przewdonik Katolicki

Dziękujemy za Twoją obecność, Maryjo!

Błażej Tobolski
Fot.

Lubaska Matko, Królowo Rodzin, jako kustosz tego sanktuarium klękam dzisiaj przed Tobą w ukoronowanym obrazie i (...) przyrzekam troszczyć się o to, co jest stale pragnieniem Twego serca: abyśmy pełnili wszystko, co Twój Syn nakazał.

„Lubaska Matko, Królowo Rodzin, jako kustosz tego sanktuarium klękam dzisiaj przed Tobą w ukoronowanym obrazie i (...) przyrzekam troszczyć się o to, co jest stale pragnieniem Twego serca: abyśmy pełnili wszystko, co Twój Syn nakazał”.


 

Tymi słowami ks. kan. Symplicjusz Nowak ponowił akt zawierzenia całej parafii i przybywających do Lubasza pielgrzymów Matce Bożej Królowej Rodzin, dokonany przez ówczesnego kustosza sanktuarium ks. kan. Jerzego Kędzierskiego podczas koronacji cudownego obrazu koronami papieskimi. Uczynił to w 10. rocznicę tego ważnego dla sanktuarium wydarzenia, w czasie uroczystej Eucharystii dziękczynnej, której 5 września przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz z Wrocławia.

Emerytowany metropolita wrocławski, który obchodzi w tym roku 60-lecie święceń kapłańskich, 40-lecie sakry biskupiej i 25-lecie kardynalatu, polecił podczas Mszy św. Matce Bożej Królowej Rodzin wszystkie rodziny, młodzież, ludzi pracy, chorych i tych, którzy „odeszli już do domu Ojca”. Prosił też podczas liturgii za „wszystkie poczęte dzieci, aby ujrzały światło dnia”.

Eucharystia była głównym punktem obchodów drugiego dnia trwającego do 12 września Wielkiego Odpustu Maryjnego w Lubaszu, któremu towarzyszy hasło: „Maryjo – ucz nas Miłości!”. Uczestniczący w niej parafianie oraz licznie przybyli pątnicy, wśród których była m.in. 350-osobowa piesza pielgrzymka z Czarnkowa, zgromadzili się na znajdującym się przed sanktuarium placu Koronacyjnym, noszącym od 2005 r. imię Jana Pawła II, wokół ołtarza papieskiego, przy którym papież Polak przewodniczył modlitwie podczas spotkania z młodzieżą w 1997 r. w Poznaniu. Tradycyjnie też w uroczystościach odpustowych wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych gminy Lubasz, strażaków i leśników.

Wcześniej tego dnia poświęcono dzwon św. Józefa ufundowany dla sanktuarium przez parafian w 10. rocznicę koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Królowej Rodzin z Lubasza oraz ks. kan. Symplicjusza Nowaka w 41. rocznicę jego święceń kapłańskich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki