Logo Przewdonik Katolicki

...on jednak nie runął, bo na skale był utwierdzony...

Barbara Buk
Fot.

Papieskie serce przemówiło bardzo szczególnie, ukazując obraz roztropnego budowniczego, który swój dom utwierdził na skale. Biblijny obraz zatrzymuje nas tej niedzieli przy dwóch budulcach życia: mirażu piasku i ostoi skały. Pierwszy, bardzo łatwy do zdobycia, ale powierzchowny i ulotny. Drugi, z natury trudny, ale wart swej ceny i poświęcenia....

 Papieskie serce przemówiło bardzo szczególnie, ukazując obraz roztropnego budowniczego, który swój dom utwierdził na skale.

Biblijny obraz zatrzymuje nas tej niedzieli przy dwóch budulcach życia: mirażu piasku i ostoi skały. Pierwszy, bardzo łatwy do zdobycia, ale powierzchowny i ulotny. Drugi, z natury trudny, ale wart swej ceny i poświęcenia. Niezależnie od tego, na czym budowniczy oprze swój dom, przyjdą na niego potoki, zerwą się wichry, a serce jego przepełni trwoga utraty wszystkiego. Ani jednej bowiem, ani drugiej rzeczywistości nie omijają trudności. A człowiek przecież pragnie domu. Zabiega więc o niego, starając się by był on – jak nauczał Benedykt XVI na krakowskich Błoniach -  własny, który będzie trwały, do którego będzie się nie tylko wracać z radością, ale i z radością przyjmować każdego przechodzącego gościa. Zatem trzeba o niego mądrze zawalczyć, budując go na skale - na Chrystusie. Bo nie przegra ten, kto wszystko postawi na miłość ukrzyżowaną wcielonego Słowa.

Czas zacząć mądrze budować. Spadną bowiem deszcze, zerwą się wichry i uderzą w nasz dom. On jednak nie runie, gdy fundamentem swego życia uczynimy Chrystusa.

 

 

Barbara Buk

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki