Logo Przewdonik Katolicki

Solidarni z braćmi

Błażej Tobolski
Fot.

Gromadzi nas dzisiaj potrzeba modlitewnego wsparcia, a także ludzkiej solidarności w stosunku do naszych braci w Jezusie Chrystusie, którzy w wielu krajach na całej kuli ziemskiej cierpią za wiarę tymi słowami w pierwszy piątek Wielkiego Postu, 23 lutego, rozpoczęła się Droga Krzyżowa za męczenników XXI w. Nabożeństwo, które odbyło się na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu,...

– Gromadzi nas dzisiaj potrzeba modlitewnego wsparcia, a także ludzkiej solidarności w stosunku do naszych braci w Jezusie Chrystusie, którzy w wielu krajach na całej kuli ziemskiej cierpią za wiarę – tymi słowami w pierwszy piątek Wielkiego Postu, 23 lutego, rozpoczęła się Droga Krzyżowa za męczenników XXI w.

Nabożeństwo, które odbyło się na pl. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zorganizowały już po raz drugi Stowarzyszenie Współpracowników Salezjańskich, Komitet w Obronie Praw Ludzi Wierzących i Fundacja św. Benedykta. Rozważania przy poszczególnych stacjach prowadzili duchowni z różnych Kościołów chrześcijańskich miasta oraz przedstawiciele władz państwowych i samorządowych jako ci, których zadaniem jest stać na straży wolności i praw człowieka. A tych nie przestrzega się, zwłaszcza wobec chrześcijan, m.in. w Korei Północnej, Chinach, Arabii Saudyjskiej, Iranie, Somalii, Wietnamie.

„Jako wyznawcy Chrystusa nie możemy przechodzić obojętnie wobec naszych braci dotkniętych cierpieniem z powodu wyznawanej wiary. Dlatego naszym obowiązkiem jest wesprzeć ich modlitwą i dać wyraz naszej łączności z nimi” – przypomniał abp Stanisław Gądecki w swoim liście skierowanym do uczestników Drogi Krzyżowej. Odczytał go prowadzący nabożeństwo ks. prał. Jan Stanisławski.

Szkoda, że tak wielu poznaniaków przeszło jednak obojętnie wobec braci cierpiących za wiarę. Na pół miliona mieszkańców w modlitwie wzięło udział zaledwie kilkadziesiąt osób.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki