Logo Przewdonik Katolicki

Światło Niepokalanie Poczętej

Patryk A. Nachaczewski
Fot.

Z Tobą ciemność nie będzie ciemna w mnie, a noc tak jak dzień zajaśnieje tymi słowami ks. kanonik Ireneusz S proboszcz parafii archikatedralnej w P rozpoczął Procesję Światła. Wyruszyła ona późnym popołudniem 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce. Stamtąd rzesza poznaniaków y...

„Z Tobą ciemność nie będzie ciemna w mnie, a noc tak jak dzień zajaśnieje” – tymi słowami ks. kanonik Ireneusz S proboszcz parafii archikatedralnej w P rozpoczął Procesję Światła.

Wyruszyła ona późnym popołudniem 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z kościoła pw. św. Małgorzaty na Śródce. Stamtąd rzesza poznaniaków y p g y przeszła przez nowo otwarty most biskupa Jordana pod figurę Maryi Niepokalanej przy katedrze. Na uroczystość przybył także metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, biskupi pomocniczy, kapituła katedralna, księża i alumni Towarzystwa Chrystusowego, a także kapłani, siostry i bracia zakonni z całego miasta.
W trakcie procesji odmawiano tajemnice światła Różańca św., do których rozważania czytali przedstawiciele miejscowej wspólnoty parafialnej. Przywołano w nich historię Śródki i Ostrowa Tumskiego, proj y ę blemy mieszkającej tutaj społeczności, a także jej zaangażowanie w Kościele. Szczególnie zabrzmiały słowa, które przewodniczący Rady Osiedla Ostrów Tumski – Śródka – Zawady, p ą y y Gerard Cofta, wypowiedział na środku nowego mostu: „Czy nie możemy dziś odczytać przywróconego mostu w tym adwentowym czasie jako wezwania do nawrócenia? Niech będzie zaproszeniem do odbudowy i naprawy mostów łączących nas z Bogiem i wszystkimi, którzy stają na naszej drodze”.
Na zakończenie procesji przy statui Maryi Niepokalanej na Ostrowie Tumskim ksiądz arcybiskup skierował swoje słowo do wiernych. Przypomniał w nim, czym dla człowieka powinno być prawdziwe piękno. – Maryja prześcignęła w pięknie wszystkie kobiety świata, ponieważ główne piękno w człowieku nie jest zakotwiczone w proporcjach ciała, ale w duszy człowieka. Im głębsze życie duchowe, im bardziej duch panuje nad ciałem, tym piękniejsza staje się ludzka osoba – podsumował metropolita. Zapowiedział również, że chciałby, aby Procesja Światła odbywała się w Poznaniu rokrocznie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki