Logo Przewdonik Katolicki

Szczęsliwy, kto zaufał Panu

Dk. Mariusz Piecyk
Fot.

Dużą dawkę radości zawieźli do swoich domów uczestnicy Dni Radości, które odbyły się w dniach 16-18 listopada w Mosinie k. Poznania. Wśród zebranych nie zabrakło grupy z ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku; jej uczniowie od czasu tegorocznych wakacji współpracują z kolegami z Poznania i razem pielgrzymują do Taizé. Dni Radości to nie tylko czas modlitwy i refleksji, ale i...

Dużą dawkę radości zawieźli do swoich domów uczestnicy Dni Radości, które odbyły się w dniach 16-18 listopada w Mosinie k. Poznania.

Wśród zebranych nie zabrakło grupy z ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku; jej uczniowie od czasu tegorocznych wakacji współpracują z kolegami z Poznania i razem pielgrzymują do Taizé. Dni Radości to nie tylko czas modlitwy i refleksji, ale i okazja do nawiązania lub pogłębienia znajomości z rówieśnikami z Polski. Przez spotkanie i rozmowy oraz przez wspólną modlitwę nabiera się sił i entuzjazmu. Dni Skupienia i Dni Radości to weekendowe spotkania odbywające się dwa razy w roku, w okolicach Adwentu (Radości) i w Wielkim Poście (Skupienia). Zorganizowane zostały z inicjatywy młodych ludzi z Poznania i okolic, którzy byli kiedyś w Taizé. W sposobie modlitwy proponowanym przez braci ze wspólnoty, czyli wspólnym śpiewie i rozważaniu słów Pisma Świętego, odnaleźli drogę do rozmowy z Bogiem.

Dni Skupienia minęły szybko, ale pozwoliły oderwać się od codzienności, zabiegania i problemów, aby skupić się na tym, co najważniejsze i odpowiedzieć sobie na pytanie: po co robię wszystko to, co robię?

W programie Dni Radości w Mosinie znalazły się wspólne modlitwy ze śpiewami z Taizé, nauki rekolekcyjne (prowadził je niżej podpisany) i spotkania w grupach dyskusyjnych. Zorganizowano też warsztaty poświęcone zrozumieniu i odkryciu na nowo sakramentu pojednania i pokuty. Wprowadzenia biblijne poświęcono osobie Piotra – jego pielgrzymce wiary od momentu wybrania, przez trudne wydarzenie zaparcia się Mistrza, aż po wyznanie miłości. Wspólnym mianownikiem rozważań był grzech, przebaczenie, pojednanie, zaufanie i miłość.

Dni Radości zakończyła parafialna Eucharystia oraz tradycyjny obiad u rodzin, które gościły młodych. Twarze uczestników świadczyły o pokoju panującym w ich sercach; panował klimat wdzięczności za dar wzajemnego poznania się, wzbogacenia i ugruntowania wiary. Zaiste, szczęśliwy jest ten, kto zaufał Panu!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki