Logo Przewdonik Katolicki

Koncerty: Harlem Gospel Choir

Natalia Budzyńska
Fot.

Harlem Gospel Choir 2.12. Gdańsk, Filharmonia Bałtycka 3.12. Gdynia, Teatr Muzyczny 5.12. Łódź, Filharmonia Łódzka 6.12. Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska 9.12. Kraków, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego 10.12. Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury 11.12. Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol 12.12. Rybnik, Rybnickie...

Harlem Gospel Choir


2.12. – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
3.12. – Gdynia, Teatr Muzyczny
5.12. – Łódź, Filharmonia Łódzka
6.12. – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
9.12. – Kraków, Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego
10.12. – Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
11.12. – Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol
12.12. – Rybnik, Rybnickie Centrum Kultury
13.12. – Poznań, Aula Uniwersytecka
15.12. – Białystok, Filharmonia Podlaska
16.12. – Warszawa, Sala Kongresowa

„Najlepsze czarne głosy Ameryki”, „anioły z Harlemu” – tak mówi się o światowej sławy nowojorskim chórze gospel, który znów odwiedzi Polskę.

Chór z czarnej dzielnicy Nowego Jorku dał swój pierwszy oficjalny koncert w 1986 roku, przedtem, zanim został zauważony przez doświadczonego menedżera i producenta Allena Baileya, śpiewał po prostu podczas nabożeństw. Dziś chór skupia najsilniejsze i najpiękniejsze głosy z różnych kościołów Harlemu. Co roku 35 najbardziej utalentowanych śpiewaków wyrusza w trasę koncertową. Bardzo ważna jest dla nich pomoc charytatywna dla ubogich dzieci całego świata, z tego właśnie powodu dwa razy byli zaproszeni na prywatną audiencję przez Jana Pawła II i zagrali dla niego koncert. W uznaniu dla działalności artystycznej i charytatywnej, Harlem Gospel Choir doczekał się nawet własnego święta – burmistrz Nowego Jorku ustanowił je na dzień 15 stycznia. Śpiewają pieśni religijne, standardy gospel oraz kompilację murzyńskich pieśni duchowych, ale podczas koncertu także można usłyszeć utwory takich gwiazd jak Louis Armstrong czy Ella Fitzgerald. Występowali u boku znanych osobowości sceny muzycznej: Stevie Wondera, Lauryn Hill czy Diany Ross, a podczas koncertów w Polsce wraz z polskimi artystami: Natalią Kukulską i Mieczysławem Szcześniakiem. W tym roku Harlem Gospel Choir przyjedzie do Polski z zupełnie nowym repertuarem, możemy mieć pewność, że koncerty będą żywiołowe i energetyzujące. Bowiem „anioły z Harlemu” zawsze „zmuszają” publiczność do śpiewania, tupania i klaskania. Rytmów i śpiewów pełnych nadziei na wyzwolenie, przyjście Zbawiciela, nie da się słuchać z kamienną twarzą.

Odwiedzą największe polskie miasta i zaśpiewają w najlepszych salach koncertowych. Jak mówią sami: „nasze występy to duszpasterstwo, niesiemy Słowo Boże poprzez muzykę”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki