Logo Przewdonik Katolicki

Czas prawdy

Marcin Jarzembowski
Fot.

Obchodami VII Dnia Papieskiego zainaugurowano w Bydgoszczy XIV Akademickie Dni Młodych. Specjalnie dla studentów przygotowano rekolekcje z Całunem Turyńskim, spotkanie z bratem Markiem z Taizé oraz koncert Piotra Rubika. Akademickie Dni Młodych od kilku lat skutecznie przyciągają studentów. Organizatorzy chcą dzięki nim pokazać, że w życiu studenta obok nauki powinno pojawić się równie...

Obchodami VII Dnia Papieskiego zainaugurowano w Bydgoszczy XIV Akademickie Dni Młodych. Specjalnie dla studentów przygotowano rekolekcje z Całunem Turyńskim, spotkanie z bratem Markiem z Taizé oraz koncert Piotra Rubika.

Akademickie Dni Młodych od kilku lat skutecznie przyciągają studentów. Organizatorzy chcą dzięki nim pokazać, że w życiu studenta obok nauki powinno pojawić się równie dużo miejsca na refleksję nad sobą. – Czas studencki to nie tylko ciężki okres zdobywania wiedzy, ale także szansa na odkrywanie prawdy o sobie – powiedział diecezjalny duszpasterz akademicki ks. Krzysztof Buchholz. Kapłan uważa, że każdy student ma obowiązek podjąć trud kształtowania swojej osobowości, woli i mądrości.

W spotkaniach od wielu lat uczestniczy Agnieszka Libecka. Jej zdaniem Akademickie Dni Młodych są dobrym czasem na promowanie duszpasterstwa akademickiego. – Studenci muszą się dowiedzieć, że w Kościele także znajduje się dla nich miejsce – stwierdziła. Młodzi podkreślają, że proponowane sposoby na spędzenie wolnego czasu nie zawsze są dobre. – Zło jest głośniejsze i bardziej widoczne. Stąd nasza alternatywa, którą chcemy zarazić innych – dodała Libecka.

Zdaniem Agnieszki Bielawskiej z Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, spotkania młodych to chwile „naładowania duchowych akumulatorów”. – Musimy zrozumieć, że tylko z Panem Bogiem można znieść trudy sesji i egzaminów. To dobry czas dla tych, którzy rozpoczynają studia. Pierwszy rok jest przełomowy. Istotne jest to, aby nie zapominać o Bogu oraz nie ulegać licznym pokusom – podkreśliła.

Według biskupa Jana Tyrawy, Kościołowi nie wolno zapomnieć o duszpasterstwie akademickim, gdyż coraz więcej ludzi podejmuje studia. – Rozwijając się intelektualnie, muszą także iść do przodu w sferze moralnej oraz jeszcze bardziej angażować się w życie chrześcijańskie. Z tych ludzi bowiem będą się później tworzyć elity intelektualne, nadające ducha społeczeństwu polskiemu – powiedział ordynariusz diecezji bydgoskiej.

XIV Akademickie Dni Młodych, których organizatorem było Duszpasterstwo Akademickie „Martyria”, zakończyło 4 listopada nabożeństwo Drogi Krzyżowej w fordońskiej Dolinie Śmierci.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki