Logo Przewdonik Katolicki

Abp Henryk Muszyński "budowniczym mostów"

Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Tegoroczną nagrodę Pontifici budowniczemu mostów otrzymał abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński. Nagroda przyznana została za zasługi w szerzeniu wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich. Uroczystość jej wręczenia odbyła się 24 października w kościele św. Marcina w Warszawie, a rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną,...

Tegoroczną nagrodę „Pontifici – budowniczemu mostów” otrzymał abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński. Nagroda przyznana została za zasługi w szerzeniu wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich. Uroczystość jej wręczenia odbyła się 24 października w kościele św. Marcina w Warszawie, a rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył kard. Józef Glemp, Prymas Polski.

Po Eucharystii prezes warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Piotr M.A. Cywiński ogłosił nazwisko tegorocznego laureata. Przypomniał też, że nagroda „Pontifici”, ustanowiona w 50-lecie KIK, ma ukazywać wartości bliskie klubowi, wartości, które wypływają ze współgrania dwóch postaw: działań na rzecz dobra wspólnego i postawy dialogu.

Sylwetkę i zasługi laureata, abp. Henryka Muszyńskiego, przedstawił w laudacji prof. Władysław Bartoszewski.

Celem nagrody „Pontifici” jest uhonorowanie przez środowisko polskiej inteligencji katolickiej osób ukazujących swoim życiem, że wartości dobra wspólnego, dialogu i poświęcenia na rzecz bliźnich są nie tylko możliwe do realizacji, ale przynoszą też konkretne, pozytywne owoce. Laureaci nagrody są przykładem połączenia życia zawodowego z jednoczesnym zachowaniem podstawowych zasad moralnych życia społecznego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki