Logo Przewdonik Katolicki

Tam, gdzie ludzie

Marcin Jarzembowski
Fot.

Miejsce kapłana jest przy ołtarzu, w konfesjonale oraz wszędzie tam, gdzie człowiek szuka Pana Boga powiedział bp Jan Tyrawa. Ordynariusz diecezji bydgoskiej udzielił święceń kapłańskich neoprezbiterowi Pawłowi Czechowskiemu. Biskup Tyrawa podkreślił, że wraz ze zmieniającą się rzeczywistością oraz potrzebami współczesnego człowieka kapłan musi zmieniać...

„Miejsce kapłana jest przy ołtarzu, w konfesjonale oraz wszędzie tam, gdzie człowiek szuka Pana Boga” – powiedział bp Jan Tyrawa. Ordynariusz diecezji bydgoskiej udzielił święceń kapłańskich neoprezbiterowi Pawłowi Czechowskiemu.

Biskup Tyrawa podkreślił, że wraz ze zmieniającą się rzeczywistością oraz potrzebami współczesnego człowieka kapłan musi zmieniać formy dialogu. – Człowiek z różnych powodów odchodzi od Boga i z różnych innych powodów także Go szuka. Papież Jan Paweł II mówił ciągle o nowej ewangelizacji. My ją musimy realizować i nieustannie podejmować – powiedział. Ordynariusz bydgoski życzył nowemu kapłanowi tylko jednego: „ Żeby odkrył swoje powołanie oraz aby się w nim spełnił”.

Ksiądz Paweł Czechowski uważa, że moment święceń jest początkiem szczególnej drogi. – Chcę realizować do samego końca to, co otrzymałem oraz to, co przede mną. Formacja w seminarium uświadomiła mi, że z ludu jestem wzięty i do niego posłany. Dzięki nauce mogę służyć człowiekowi, pokazując, że życie ma sens. Często tam, gdzie ten człowiek jest pozbawiony nadziei – powiedział. Zdaniem neoprezbitera każdy kapłan musi być otwarty na innych. – To wszystko ma sens. Jan Paweł II mówił o kapłaństwie, że jest to dar i tajemnica. Powiem szczerze, że ja nieustannie do tego dorastam – stwierdził.

Ksiądz neoprezbiter Paweł Czechowski swoje powołanie odkrył na pielgrzymce – idąc w grupie młodzieży. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sławnie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki