Logo Przewdonik Katolicki

Wartości mocne jak potężne drzewo

Adam Gajewski
Fot.

Już jest! Książka diariusz kapłański, której wykrojone z maszynopisu fragmenty prezentowaliśmy na naszych łamach, ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu. Przypominamy tytuł serii: W cieniu góreckich dębów. Nasi stali czytelnicy zdążyli już poznać konwencję dialogi, które duszpasterz prowadził w myślach z prastarymi...

Już jest! Książka – diariusz kapłański, której „wykrojone” z maszynopisu fragmenty prezentowaliśmy na naszych łamach, ukazała się nakładem Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu. Przypominamy tytuł serii: „W cieniu góreckich dębów”.

Nasi stali czytelnicy zdążyli już poznać konwencję – dialogi, które duszpasterz prowadził w myślach z prastarymi dębami składającymi się na górecki gaj, rozbito na krótkie notatki, zapiski. Każda ma swój odrębny problem, ale równocześnie wszystkie dotykają spraw ducha. A zaobserwował ksiądz Łukaszczyk przez lata swojej posługi, służby wojskowej, niemało. Widział heroizm i tchórzostwo, współczucie i małoduszność, mądrość i głupotę. Przede wszystkim autor chce jednak opiewać wiarę mieszkańców Krajny, wśród których odkrywał swoje powołanie. Wraca do lat dziecinnych, wspomnień, zasłyszanych opowieści. Z jednym zastrzeżeniem – nie pragnie tworzyć własnej biografii. Dramatyczna fabuła niektórych epizodów uwypukla tylko trud, konsekwencje płynące z dokonanego wyboru. Nasza osobista wierność Chrystusowi niejeden raz może być wystawiona na próbę. Tylko wartości mocne jak potężne drzewo, jak górecki dąb, mogą mierzyć się z pokusami i rozterkami. W cieniu góreckich dębów, blisko Krajeńskiej Maryi zawsze znajdziemy schronienie – przekonuje ks. Tadeusz.

Nie brakuje w naszej diecezji wiernych otaczających sanktuarium w Górce Klasztornej czcią szczególną. Zwłaszcza oni powinni się zainteresować medytacjami ks. Łukaszczyka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki