Logo Przewdonik Katolicki

Rodzina to grunt

Adam Gajewski
Fot.

Nowy etap w posłudze katolickiego stowarzyszenia Integracja, ocena dotychczasowej działalności i prezentacja planów na przyszłość, przedstawienie nowego asystenta kościelnego, złożyły się na program pierwszej konferencji Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Bydgoskiej. Na miejsce zjazdu prezesów poszczególnych oddziałów SRK, jego animatorów, wybrano Więcbork. Decyzja o lokalizacji...

Nowy etap w posłudze katolickiego stowarzyszenia
Integracja, ocena dotychczasowej działalności i prezentacja planów na przyszłość, przedstawienie nowego asystenta kościelnego, złożyły się na program pierwszej konferencji Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Bydgoskiej. Na miejsce zjazdu prezesów poszczególnych oddziałów SRK, jego animatorów, wybrano Więcbork.

Decyzja o lokalizacji narady nie była kwestią przypadku – w okolicach Więcborka, Sępólna Krajeńskiego, Sypniewa mieszka wielu byłych lub czynnych członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, włączających się w przygotowanie rozmaitych form społecznej ewangelizacji – zwłaszcza lokalne Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej. W otoczonej malowniczym krajobrazem miejscowości dobrze czuli się również goście z mniej lub bardziej odległych rejonów diecezji, choćby Bydgoszczy czy Łochowa.

Będą rekolekcje
Rejonowe oddziały SRK są obecnie mocno zróżnicowane, zarówno pod względem liczebności, jak i podejmowanych wyzwań, projektów. Wszystkie mają jednak świetną tradycję, do której chciano by nawiązać, już pod patronatem diecezji bydgoskiej. Ks. Jarosław Rusnak, mianowany właśnie diecezjalnym asystentem stowarzyszenia, uważa, że troska o życie religijne rodzin jest jednym z najważniejszych zadań Kościoła: – Rodzina to grunt, z którego wszystko wyrasta. Gdy ktoś zarzuca księżom te czy inne niedociągnięcia, można zaapelować: „Chcecie mieć świętych kapłanów – dajcie Kościołowi święte rodziny!” – mówi duszpasterz.

Już teraz zapowiadane są pierwsze, trzydniowe „rekolekcje rodzinne” w Więcborku.

Asystent Kościelny oraz członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Bydgoskiej serdecznie dziękują Siostrom Franciszkankom z Więcborka, za gościnne i pełne radości przyjęcie w murach miejscowego klasztoru, a ks. proboszczowi Adamowi Kątnemu – za przychylność, inspirację i opiekę duszpasterską. Bóg zapłać!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki