Logo Przewdonik Katolicki

Usuwamy bariery!

Błażej Tobolski
Fot.

Silny wiatr, jaki wiał w sobotę 15 września, i słońce przeplatające się z deszczem nie przeszkodziły w dobrej zabawie zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i ich opiekunom. W tym dniu w Zaniemyślu zorganizowano już po raz trzeci Festyn dla Osób Niepełnosprawnych Przez tolerancję do integracji. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło występów muzycznych i tanecznych: śpiewał...

Silny wiatr, jaki wiał w sobotę 15 września, i słońce przeplatające się z deszczem nie przeszkodziły w dobrej zabawie zarówno osobom niepełnosprawnym, jak i ich opiekunom.

W tym dniu w Zaniemyślu zorganizowano już po raz trzeci Festyn dla Osób Niepełnosprawnych „Przez tolerancję do integracji”. Wśród wielu atrakcji nie zabrakło występów muzycznych i tanecznych: śpiewał m.in. Chór Gospel Joy z Poznania (na zdjęciu), zdobywca pierwszego miejsca na XI Festiwalu Muzyki Gospel „Osiek 2007” i Marek Siwek z zespołu Lombard, a taniec na wózkach wykonały niepełnosprawna Justyna Duda i tancerka Polskiego Teatru Tańca Ewa Sobiak. Przez cały czas można było również zasięgnąć porad specjalistów. – Głównym przesłaniem naszego festynu jest uświadomienie osobom niepełnosprawnym, jak wiele mogą w życiu osiągnąć poprzez determinację i wiarę w siebie, prowadzące w rezultacie do samodzielności. Natomiast ludziom zdrowym chcielibyśmy pokazać, ile dobrych i pozytywnych doświadczeń można zyskać w kontakcie z niepełnosprawnymi. Usuwamy bowiem w naszych miastach bariery architektoniczne przeszkadzające niepełnosprawnym, ale bariery psychiczne wciąż jeszcze pozostają w nas – mówi Mirosław Piątkowski, długoletni nauczyciel SP nr 50 w Poznaniu, pierwszej szkoły w województwie, która wprowadziła klasy integracyjne, inicjator i dobry duch całego przedsięwzięcia.

Festyn został zorganizowany przez Urząd Gminy w Zaniemyślu i TPD Koło Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Środzie Wlkp. Wśród zaproszonych gości znalazł się również Edward Niemczyk, honorowy prezes Stowarzyszenia Sportowców Inwalidów START.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki