Logo Przewdonik Katolicki

Karnet

Barbara Sawic
Fot.

Duszpasterze par. Matki Bożej Fatimskiej bracia pocieszyciele z Getsemani, oraz parafialne koło Caritas serdecznie zapraszają mieszkańców Włocławka 23 września na festyn parafialny, z którego dochód przeznaczony zostanie na budowę świetlicy oraz pomoc dzieciom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Festyn rozpocznie się o godz. 15 na placu przed kaplicą...

• Duszpasterze par. Matki Bożej Fatimskiej – bracia pocieszyciele z Getsemani, oraz parafialne koło Caritas serdecznie zapraszają mieszkańców Włocławka 23 września na festyn parafialny, z którego dochód przeznaczony zostanie na budowę świetlicy oraz pomoc dzieciom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Festyn rozpocznie się o godz. 15 na placu przed kaplicą przy ul. Płockiej 167 a.
Dzięki pomocy sponsorów w programie znajdą się: pokaz działań policji i wykład o bezpieczeństwie publicznym; pokaz działań straży pożarnej, wystawa obrazów Małgorzaty Waszkiewicz i warsztaty malarskie połączone z licytacją; zabawa: pierwszy kontakt z kierownicą – „nauka jazdy”; loteria fantowa; pokaz umiejętności karate; występ zespołu tanecznego z Włocławskiego Centrum Kultury; grillowanie i podwieczorek (domowe wypieki).

• 23 września w godz. 10-14 Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku organizuje na Starym Rynku jarmark staroci.
Można będzie nabyć pamiątki przeszłości, m.in. fotografie, książki, numizmaty, żelazka, wagi, ceramikę, moździerze. Będzie też można uzyskać fachową pomoc w zakresie konserwacji i ochrony zabytkowych przedmiotów. Do udziału w imprezie zaproszeni zostali wystawcy i kolekcjonerzy m.in. z Ciechocinka, Konina i Włocławka. W przypadku deszczowej pogody jarmark zostanie odwołany.

• Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku przygotowała projekt edukacyjny dla dzieci w wieku 7-10 lat, pn. „Kraina Twórczości”. Ideą jest wprowadzanie uczestników w świat sztuki, wyobraźni, twórczości, a celem – pobudzanie fantazji, kreatywności. Zajęcia warsztatowe to szansa na odkrywanie i rozwijanie zdolności twórczych i plastycznych oraz okazja do poznawania dziedzin sztuki. Warsztaty prowadzić będzie pedagog sztuki Małgorzata Jabłońska, w pracowni plastycznej galerii oraz w plenerze. Powstałe prace zostaną zaprezentowane na wystawach.
Zajęcia w grupach do 14 osób odbywać się będą we wtorki w godz. 16-18. Opłata wynosi 30 zł za miesiąc. Zapisy do 25 września. GSW mieści się przy ul. Miedzianej 2/4 we Włocławku, tel. 054-411-21-20, e-mail: galerwlc@wp.pl.

• 27 września o godz. 18 w GDK Oskard w Koninie rozpocznie się koncert w wykonaniu big-bandów z Hanoweru i Konina, zorganizowany przez GDK Oskard i Szkołę Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie. Wstęp wolny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki