Logo Przewdonik Katolicki

Na cześć wiktorii

Marcin Jarzembowski
Fot.

Uczniowie i nauczyciele Collegium Catholicum Bydgostiense zainaugurowali nowy rok szkolny w 324. rocznicę odsieczy wiedeńskiej. Modlitwa odbywa się zawsze 12 września, ponieważ patronem szkoły jest król Jan III Sobieski. Z tej okazji Eucharystii w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przewodniczył bp Jan Tyrawa. Bydgoski katolik każdego roku cieszy się większym zainteresowaniem...

Uczniowie i nauczyciele Collegium Catholicum Bydgostiense zainaugurowali nowy rok szkolny w 324. rocznicę odsieczy wiedeńskiej. Modlitwa odbywa się zawsze 12 września, ponieważ patronem szkoły jest król Jan III Sobieski. Z tej okazji Eucharystii w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy przewodniczył bp Jan Tyrawa.

Bydgoski „katolik” każdego roku cieszy się większym zainteresowaniem wśród rodziców oraz ich dzieci. Jest jedną z najlepszych placówek gimnazjalnych i średnich pod kątem poziomu nauczania. – Katolicki charakter naszej szkoły polega na tym, że jest to placówka, w której źródłem mądrości jest przede wszystkim osoba Jezusa Chrystusa. To w Nim szukamy tej mądrości ludzkiej. Mądrości, która daje nadzieję, że nie boimy się trudnych pytań o sens życia – powiedział ks. Waldemar Różycki. Prefekt Collegium Catholicum Bydgostiense stwierdził, że szkoła wychowuje do dobrych osiągnięć edukacyjnych, szukając źródła w Bogu. Kapłan podkreślił również znaczenie kolejnej rocznicy odsieczy wiedeńskiej. – Uroczysta inauguracja odbywa się zawsze w tym dniu, dlatego że Jan III Sobieski jest naszym patronem. To jest ten rycerz Boży, który uchronił Europę przed pogaństwem. Za jego wzorem chcemy chronić swoje serca przed zalewem tego wszystkiego, co niesie świat, a co Boże nie jest. Prosimy patronów, Matkę Bożą, aby uchronili nas od zła i pomogli nam zwyciężyć w tym nowym roku szkolnym – dodał.

W tym roku szkoła otworzyła trzy pierwsze klasy gimnazjum. – Dzień rozpoczęcia każdego roku szkolnego jest bardzo ważny. Jesteśmy szkołą katolicką i Pan Bóg jest u nas na pierwszym miejscu. Charakteryzuje nas to, że przed każdą lekcją odmawiamy krótką modlitwę – powiedział uczeń liceum Paweł Franków. – Oprócz pierwszeństwa wiary charakteryzuje nas wysoki poziom nauczania. Jesteśmy z tej szkoły bardzo dumni – dodał Łukasz Lau z gimnazjum.

Piotr Rambowicz jest nauczycielem języka polskiego. Jego zdaniem, najważniejsze jest to, aby na początku każdego roku prosić o Boże łaski dla uczniów i nauczycieli. – Placówkę katolicką wyróżnia, obok świetnego przygotowania merytorycznego, dbałość o sprawy duchowe. My mamy ten luksus, ale również i obowiązek, żeby akcentować elementy związane z formacją. Aby te wszystkie zadania szły ze sobą w parze – podkreślił.

Naukę w nowym roku szkolnym w Collegium Catholicum Bydgostiense rozpoczęło 172 uczniów, a pracę ponad 30 nauczycieli.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki