Logo Przewdonik Katolicki

Dobra inwestycja

Marcin Jarzembowski
Fot.

Każdego roku rośnie zainteresowanie nauką w Collegium Catholicum Bydgostiense. W siedzibie Katolickiego Liceum i Gimnazjum zorganizowano drzwi otwarte. Placówka od lat utrzymuje się w czołówce najlepszych szkół w regionie. Od przyszłego roku zostaną otwarte dwie klasy o profilu dwujęzycznym. Bydgoski katolik proponuje przede wszystkim formację duchową, a także kompleksowe...

Każdego roku rośnie zainteresowanie nauką w Collegium Catholicum Bydgostiense. W siedzibie Katolickiego Liceum i Gimnazjum zorganizowano drzwi otwarte. Placówka od lat utrzymuje się w czołówce najlepszych szkół w regionie. Od przyszłego roku zostaną otwarte dwie klasy o profilu dwujęzycznym.

Bydgoski „katolik” proponuje przede wszystkim formację duchową, a także kompleksowe wychowanie. – Poprzez drzwi otwarte chcemy dotrzeć do nowej grupy rodziców oraz ich dzieci. Możemy zaoferować im rodzinną atmosferę oraz klimat pracy z każdym. Stawiamy na indywidualizm. To także wysoki poziom kultury, jaki prezentują nauczyciele. Słowo „katolickie” w nazwie naszej szkoły zobowiązuje i staramy się poprzez nasze wspólne bycie i uczenie prowadzić młodych do Pana Boga – powiedział dyrektor ks. dr Mirosław Gogolik.

Obecnie w placówce uczy się 160 młodych. Magnesem, który przyciąga w tym roku rodziców oraz ich dzieci, jest otwarcie od przyszłego semestru klas dwujęzycznych. Siedem przedmiotów będzie wykładanych w języku polskim oraz angielskim. – Ma to przygotować młodych do zdania dobrej matury. Jest ona inaczej promowana na wyższych uczelniach, a jednocześnie daje łatwość dostania się na uniwersytety w całej Unii Europejskiej – powiedział prefekt szkoły, ks. Waldemar Różycki.

Wśród osób, które są zainteresowane posłaniem swojego dziecka do gimnazjum, znalazła się pani Małgorzata z Bydgoszczy. – Jestem katoliczką i sądzę, że ta szkoła pomogłaby ukierunkować w przyszłości moje dziecko. Oprócz wychowania w rodzinie ogromne znaczenie dla późniejszego zainteresowania i praktykowania ma wychowanie w szkole. Dlatego zastanawiam się nad skierowaniem dziecka do tej placówki – powiedziała. Paulina Łozińska przyszła na drzwi otwarte, ponieważ chciałaby przenieść się ze szkoły publicznej do prywatnej. – Słyszałam od wielu osób, że ta szkoła jest bardzo dobra. Można z niej wynieść prawdziwe wartości oraz znakomite wychowanie. Dlatego postanowiłam tu kontynuować naukę.

W szkole duży nacisk kładzie się na naukę języków obcych, przedmiotów ścisłych, humanistycznych i przyrodniczych. Ważną rolę odgrywa indywidualizacja pracy. Kandydaci – obok egzaminu – muszą przejść rozmowę kwalifikacyjną. Pierwsze spotkania rozpoczną się 2 czerwca. Szkoła jest w stanie przyjąć około 80 osób: 40 gimnazjalistów i 40 licealistów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki