Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

Zawierzeniem Peru Matce Bożej zakończył się 30 sierpnia w Chimbote IX Krajowy Kongres Eucharystyczny. Ponad 10 tys. jego uczestników odmówiło akt zawierzenia po Mszy św. i procesji eucharystycznej przed tamtejszą katedrą, której patronką jest Matka Boża Szkaplerzna. Konsekracją tej świątyni kard. Tarcisio Bertone otworzył 25 sierpnia kongres, a 30 sierpnia zamknął go Eucharystią...

» Zawierzeniem Peru Matce Bożej zakończył się 30 sierpnia w Chimbote IX Krajowy Kongres Eucharystyczny. Ponad 10 tys. jego uczestników odmówiło akt zawierzenia po Mszy św. i procesji eucharystycznej przed tamtejszą katedrą, której patronką jest Matka Boża Szkaplerzna. Konsekracją tej świątyni kard. Tarcisio Bertone otworzył 25 sierpnia kongres, a 30 sierpnia zamknął go Eucharystią koncelebrowaną z ponad 40 biskupami peruwiańskimi i zagranicznymi. W homilii watykański sekretarz stanu podkreślił, że tylko Chrystus może dać prawdziwą nadzieję ludom Ameryki Łacińskiej.

» Przypisywane św. Augustynowi łacińskie słowa „Qui cantat, bis orat” (kto śpiewa, modli się podwójnie) wzięli sobie do serca biskupi Austrii. Z okazji rozpoczynającej się 7 września wizyty Benedykta XVI nagrali oni płytę CD, na której śpiewają pieśni maryjne. Nagranie jest oryginalnym prezentem zarówno dla papieża, jak i dla pielgrzymów.

» Salezjańska internetowa baza dzieci zaginionych w Indiach okazała się wielkim sukcesem. Tylko w przeciągu pierwszych dwóch tygodni działania przyczyniła się do odnalezienia 40 nieletnich – informuje inicjator tego przedsięwzięcia ks. George Payyanthadathil. Zasada działania tej witryny jest bardzo prosta. Każdy może umieścić w niej szczegółowe informacje o opuszczonych dzieciach. Dzięki nim odpowiednie służby mogą pomóc zaginionym w powrocie do domu. Na potrzebę takiego przedsięwzięcia wskazują statystyki. W samym Bombaju średnio za zaginione uznaje się 140 osób dziennie.

» Słowacki Episkopat zaprotestował przeciwko wprowadzaniu do programu nauczania w szkole podstawowej nowych elementów wychowania seksualnego. List otwarty w tej sprawie na ręce ministra edukacji wystosował bp Franciszek Tondra, przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji. Chodzi o projekt Słowackiego Stowarzyszenia Planowanego Rodzicielstwa, w którym zawarte są przede wszystkim bardzo szczegółowe i techniczne instrukcje dotyczące różnego rodzaju antykoncepcji. Biskupi przypominają, że Kościół jest za prowadzeniem wychowania seksualnego w szkole, ale w jego integralnym znaczeniu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki