Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Jadwiga Knie-Górna
Fot.

W 102. rocznicę urodzin i chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering ogłosił dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej, ustanawiający apostołkę Bożego Miłosierdzia patronką ziemi świnickiej. 29 sierpnia na Jasną Górę dotarła jedna z ostatnich w tym roku dużych pieszych pielgrzymek. Ponad...

» W 102. rocznicę urodzin i chrztu św. siostry Faustyny Kowalskiej biskup włocławski Wiesław Alojzy Mering ogłosił dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Stolicy Apostolskiej, ustanawiający apostołkę Bożego Miłosierdzia patronką ziemi świnickiej.

» 29 sierpnia na Jasną Górę dotarła jedna z ostatnich w tym roku dużych pieszych pielgrzymek. Ponad 800 osób przyszło z Żywca. To jedna z najstarszych pielgrzymek odnotowanych w klasztornych kronikach. Jej tradycja sięga pierwszej połowy XVII w.

» „Wrażliwe sumienie wobec nowych wyzwań duszpasterskich” to hasło tegorocznych Duszpasterskich Wykładów Akademickich, które rozpoczęły się 29 sierpnia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dwa dni prelekcji i dyskusji poświęcone były kwestii formowania sumienia duszpasterzy, ale też osób świeckich.

» W intencji żołnierzy polskich poległych w czasie II wojny światowej modlono się 1 września w katedrze polowej Wojska Polskiego. Uroczystej Mszy św. w 68. rocznicę wybuchu II wojny światowej i z okazji Dnia Weterana przewodniczył bp polowy WP Tadeusz Płoski.

» 2 września odbyły się uroczystości koronacyjne pochodzącego z 1460 r. cudownego wizerunku Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie. Został on przez bp. Andrzeja Dzięgę uroczyście ozdobiony koronami poświęconymi 8 lat temu przez Papieża Jana Pawła II podczas jego pobytu w Sandomierzu i umieszczony w ołtarzu nowej kaplicy przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

» Już po raz ósmy do sanktuarium maryjnego w Krzeszowie przybyła diecezjalna pielgrzymka niepełnosprawnych. Wzięło w niej udział ponad 3,5 tys. osób, a modlitwie przewodniczył biskup legnicki Stefan Cichy. Po Mszy św. odbyła się promocja albumu pt. „Jan Paweł II Wielki Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych”, który zawiera m.in. osobiste refleksje osób niepełnosprawnych na temat osoby Papieża.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki