Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Do poszukiwania Boga wszystkimi zmysłami wezwał w uroczystość Wniebowzięcia NMP biskup austriackiego Klagenfurtu, Alois Schwarz. Przewodniczył on nocnej procesji na łodziach po jeziorze Worth, organizowanej od 1954 r., a prowadzącej z Klagenfurtu przez okoliczne miejscowości i maryjne sanktuarium Maria Worth. Około 4,5 tys. katolików wzięło udział w Paryżu...

» Do „poszukiwania Boga wszystkimi zmysłami” wezwał w uroczystość Wniebowzięcia NMP biskup austriackiego Klagenfurtu, Alois Schwarz. Przewodniczył on nocnej procesji na łodziach po jeziorze Worth, organizowanej od 1954 r., a prowadzącej z Klagenfurtu przez okoliczne miejscowości i maryjne sanktuarium Maria Worth.

» Około 4,5 tys. katolików wzięło udział w Paryżu w wieczornej procesji maryjnej po Sekwanie. Pływająca procesja wokół wysp Cité i św. Ludwika, którą poprzedziła Msza św. w katedrze, została zorganizowana po raz czwarty przez archidiecezję paryską w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP.

» „Brazylia bez aborcji”. Ten okrzyk rozbrzmiewał 15 sierpnia podczas Krajowego Marszu Obywateli w Obronie Życia, który odbył się przed budynkami rządowymi w Brasílii. Wzięło w nim udział od 5 tys. (wg danych policji) do 20 tys. (wg danych organizatorów) osób. Został zorganizowany przez Krajowy Komitet Brazylia bez Aborcji i miał za zadanie zmobilizowanie społeczeństwa do obrony życia od chwili poczęcia.

» Ekumeniczna Wspólnota z Taizé dziękowała Bogu za życie brata Rogera i za drogi pojednania, które otworzył swym działaniem w świecie i Kościele. W przypadającą 16 sierpnia drugą rocznicę śmierci założyciela wspólnoty przy jego grobie modlili się ludzie z całego świata. Wieczorem wraz z braćmi wszyscy spotkali się na liturgii w kościele Pojednania.

» W Kijowie 18 sierpnia biskup kijowsko-żytomierski Jan Purwinski poświęcił kaplicę pw. św. Jacka. Znajduje się ona w budynku, w którym w październiku zamieszkają dominikanie. Będą się tam mieściły: klasztor, Instytut św. Tomasza z Akwinu i Wydawnictwo KAIROS.

Papieska intencja misyjna na wrzesień: Aby z radością łącząc się z Chrystusem wszyscy misjonarze i misjonarki potrafili przezwyciężyć trudności, jakie napotykają w codziennym życiu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki