Logo Przewdonik Katolicki

Benedykt XVI zaprasza do Rzymu!

PK
Fot.

Na zakończenie trzeciego dnia 34. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé w Berlinie, brat Alois ogłosił, że kolejne, 35. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się pod koniec 2012 roku w Rzymie.

Na zakończenie trzeciego dnia 34. Europejskiego Spotkania Młodych – Taizé w Berlinie,  brat Alois ogłosił, że kolejne, 35. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się pod koniec 2012 roku w Rzymie.

 
Zapowiedź następnych spotkań
Na koniec wieczornej modlitwy 30 grudnia brat Alois ogłosił trzydziestu tysiącom młodych pielgrzymów zgromadzonym w Berlinie następne etapy „pielgrzymki zaufania przez ziemię”.
 
Genewa
Brat Alois wraz z międzynarodową grupą młodych ludzi pojedzie do Genewy w piątek, 2 marca 2012, by odwiedzić Światową Radę Kościołów.
 
Kigali
Trzecie międzynarodowe spotkanie młodych w Afryce odbędzie się w Rwandzie, w mieście Kigali, w dniach 14-18 listopada 2012. To spotkanie będzie okazją dla młodych ludzi z regionu Wielkich Jezior, Afryki wschodniej i innych krajów, by doświadczyć czym jest komunia, dzielenie się, wspólna refleksja oraz chrześcijańskie życie. Mieszkańcy Rwandy zapraszają nas, byśmy ruszyli w pielgrzymią drogę w imię Chrystusa, odkryli ich gościnność i wielkoduszność, dzielili z nimi radością bycia razem i wspólnie świętowali Zmartwychwstałego Chrystusa. Oni chcą pokazać swoją zdolność podejmowania konkretnych kroków w kierunku budowy zaufania i pokoju w swoim regionie.
 
Rzym
35. Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w Rzymie w dniach od 28 grudnia 2012 do 2 stycznia 2013. Europejskie spotkania mają na celu wspierać młodych w ich dążeniu, by być świadkami pokoju i pojednania między chrześcijanami i między narodami. Stwarzając młodym ludziom z różnych krajów możliwość poznania się w jakimś europejskim mieście, te spotkania są jednocześnie okazją do refleksji nad duchowymi i społecznymi pytaniami naszych czasów.
Europejskie spotkanie w Rzymie pozwoli młodym ludziom odbyć pielgrzymkę do grobów Apostołów i do katakumb, oraz umożliwi modlitwę w Bazylice św. Piotra razem z Papieżem. W czasie spotkania, po porankach spędzonych w parafiach Rzymu i regionu Lazio, uczestnicy spotykać się będą na obiad w tak symbolicznym miejscu jak „Circo Massimo”, a potem modlić się w katedrach i wielkich kościołach w centrum miasta.
W przesłaniu, jakie zaadresował Benedykt XVI do młodych ludzi zgromadzonych w Berlinie możemy przeczytać: „Ojciec Święty cieszy się, że będzie mógł Was gościć w przyszłym roku podczas 35. europejskiego spotkania pielgrzymki zaufania przez ziemię. Rzym przyjmie Was serdecznie!”
 
Stambuł
Od razu po spotkaniu w Rzymie brat Alois, wraz z braćmi i młodymi z różnych kontynentów, uda się do Stambułu (3-6 stycznia 2013), by świętować Dzień Objawienia Pańskiego wraz z ekumenicznym patriarchą Konstantynopola, Bartłomiejem I, i chrześcijanami tego miasta.
 
Taizé
„Pielgrzymka zaufania przez ziemię” będzie się starać wprowadzić w czyn wezwania do odnowienia solidarności z Listu na rok 2012 Więzi solidarności mogą połączyć wszystkich pielgrzymów pokoju, pielgrzymów prawdy, wierzących i niewierzących. Proponujemy ścieżkę na trzy i pół roku, żeby młodzi ludzie ze wszystkich kontynentów zmobilizowali swoje siły, połączyli swoje dążenia, intuicje i doświadczenia.
 
 
Rok 2012: Torować drogi zaufania między ludźmi.
 
Rok 2013: Oczyścić źródła zaufania do Boga.
 
Rok 2014: Szukać widzialnej komunii między wszystkimi ludźmi kochającymi Chrystusa.
 
Rok 2015: Stawać się „solą ziemi”.
 
A żeby połączyć te dążenia i nabrać zapału, w sierpniu roku 2015:
w Taizé, duże spotkanie – „Aby odnowić więzi solidarności”
To spotkanie związane będzie również z obchodami 75. rocznicy założenia Wspólnoty z Taizé oraz 100. rocznicy urodzin Brata Rogera. Aby usłyszeć jak najwięcej młodych ludzi, to duże spotkanie zostanie przygotowane przez mniejsze spotkania na każdym kontynencie.
 
 
Źródło: www.taize.fr/pl
 

 
 
Fotoreportaż ze spotkania w Berlinie:
 
 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki