Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Barbara Sawic
Fot.

Od 31 lipca do 10 sierpnia trwał drugi turnus półkolonii dla dzieci z gminy Osięciny, spędzających wakacje w domach. W ramach rekreacji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osięcinach, dzieci wzięły udział w wycieczkach krajoznawczych do Kruszwicy, Inowrocławia, Kłóbki (skansen etnograficzny); były też w sanktuarium maryjnym...

» Od 31 lipca do 10 sierpnia trwał drugi turnus półkolonii dla dzieci z gminy Osięciny, spędzających wakacje w domach. W ramach rekreacji zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Osięcinach, dzieci wzięły udział w wycieczkach krajoznawczych do Kruszwicy, Inowrocławia, Kłóbki (skansen etnograficzny); były też w sanktuarium maryjnym w Licheniu. Wiele radości przyniósł wypoczynek i zabawy nad Jeziorem Głuszyńskim. Organizatorami pierwszego turnusu, który odbył się w lipcu, były GOK i Gminna Biblioteka Publiczna w Osięcinach.

» W nocy z 11 na 12 sierpnia w mieście Wrexham (płn.-wsch. Walia) został zamordowany 24-letni Adam M. z Sieradza, od dłuższego czasu mieszkający i pracujący w Wielkiej Brytanii. Sieradzanin otrzymał cztery ciosy nożem i mimo natychmiastowej pomocy lekarskiej, zmarł wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Miejscowa policja postawiła zarzut zabójstwa Thomasowi B. ze Szkocji.
Łączymy się w bólu z rodziną Zmarłego, której składamy wyrazy współczucia i zapewnienie o modlitwie.

» W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, 30 sierpnia odbędą się konferencje rejonowe: o godz. 10 w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Orionistów w Zduńskiej Woli, a o godz. 15 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Koninie. 31 sierpnia o godz. 10 miejscem konferencji będzie bazylika katedralna we Włocławku.

» Do 30 sierpnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie można obejrzeć wystawę fotografii pt. „Kapliczki, krzyże wpisane w pejzaż kujawski” autorstwa Edyty Kubickiej, laureatki drugiej nagrody w konkursie fotograficznym „Kapliczki i krzyże przydrożne”, zorganizowanym w 2002 r. przez Muzeum Archidiecezjalne w Krakowie, Stowarzyszenie Ars Populi i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki