Logo Przewdonik Katolicki

W duchu św. Ignacego

Michał Bondyra
Fot.

Dwie lipcowe imprezy organizowane na przeciwległych krańcach Polski od kilku lat ściągają tysiące młodych ludzi nie tylko związanych z jezuitami, ale także szukających swojego miejsca w Kościele. Oprócz modlitw i Mszy św. dzieje się tam bardzo wiele. Koncerty, festiwale, warsztaty, zajęcia sportowe to tak w skrócie. Od 14 do 22 lipca w Świętej Lipce (na Mazurach)...

Dwie lipcowe imprezy organizowane na przeciwległych krańcach Polski od kilku lat ściągają tysiące młodych ludzi nie tylko związanych z jezuitami, ale także szukających swojego miejsca w Kościele. Oprócz modlitw i Mszy św. dzieje się tam bardzo wiele. Koncerty, festiwale, warsztaty, zajęcia sportowe – to tak w skrócie.

Od 14 do 22 lipca w Świętej Lipce (na Mazurach) odbędą się VIII już Jezuickie Dni Młodzieży, pod hasłem „Czyńcie sobie ziemię poddaną”. Organizatorzy chcą przypatrzeć się człowiekowi działającemu w imię Boże na ziemi. Zaplanowali wiele interesujących konferencji, ale też bal kosmiczny i fajerwerki oraz zabawę w stylu Irish. Równie ciekawie zapowiadają się liczne warsztaty. Kto przyjedzie do Świętej Lipki, będzie mógł szlifować swoje umiejętności pływackie, sprawdzić zmysł artystyczny jako rzeźbiarz czy aktor, spróbować sił jako dziennikarz albo pośpiewać w chórze gospel.

W Starej Wsi (niedaleko Rzeszowa) od 26 do 31 lipca odbędą się Ignacjańskie Dni Młodzieży. Tutaj też wiele będzie się działo. Podstawowe techniki japońskiej sztuki karate, modlitwa tańcem izraelskim czy łapanie piratów drogowych na policyjny radar to tylko niektóre jezuickie propozycje na wakacyjne dni. Oczywiście centrum każdego dnia stanowi Eucharystia.

Dla osób szukających silniejszych przeżyć duchowych przygotowana jest specjalność jezuitów – Szkoła Kontaktu z Bogiem, czyli kilkudniowe rekolekcje uczące medytacji ignacjańskich. Jeden z uczestników SKB dał po niej takie świadectwo: „Odnalazłem Jezusa - prawdziwego Przyjaciela, do którego mogę się zwrócić z każdym problemem, o każdej porze dnia i nocy. Dopiero tutaj przejrzałem na oczy. Zauważyłem, że przez cały czas był On bardzo blisko, znajdował się w świątyni Boga - w moim sercu”.

Na najbliższy czas zaplanowano kilka terminów rekolekcji:  10-14 lipca 2007 w Jarosławiu, 26-31 sierpnia 2007 w Pszowie, 10-14 września 2007 w Gdyni.

Więcej informacji o SKB na stronie www.jezuici.pl/szkola.

 

Łukasz Krzysztofka

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki