Logo Przewdonik Katolicki

Dwie dekady

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

26 maja obchodzono w Bydgoszczy 20-lecie Duszpasterstwa Akademickiego Martyria, które działa przy diecezjalnym ośrodku akademickim. W modlitwie uczestniczyli członkowie duszpasterstwa oraz jego absolwenci. W programie zaplanowano czuwanie, Eucharystię oraz zabawę przy ognisku. Jest to jedno z najbardziej prężnych duszpasterstw na terenie diecezji bydgoskiej. Małymi krokami...

26 maja obchodzono w Bydgoszczy 20-lecie Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”, które działa przy diecezjalnym ośrodku akademickim. W modlitwie uczestniczyli członkowie duszpasterstwa oraz jego absolwenci. W programie zaplanowano czuwanie, Eucharystię oraz zabawę przy ognisku.

Jest to jedno z najbardziej prężnych duszpasterstw na terenie diecezji bydgoskiej. – Małymi krokami zbliżamy się do ćwierćwiecza. Za nami dwie dekady. Chcemy w gronie studentów oraz absolwentów przeżyć ten czas na dziękczynieniu oraz prosić Boga o natchnienie, mądrość i umacnianie w tym, co przed nami – powiedział ks. Krzysztof Buchholz. Kapłan jest trzecim duszpasterzem „Martyrii”. Prowadzi je piętnasty rok. – Czas studiowania to czas określania drogi życiowej. Tutaj konkretyzuje się styl życia, umiejętności oraz przyszłość. Przez ostatnich dwadzieścia lat udało nam się wypracować formułę, która jest związana z naszą nazwą. Musimy być prawdziwymi świadkami – dodał.

Iwona Pozorska działa w duszpasterstwie od ponad trzech lat. Jej zdaniem jest to drugi dom, w którym studenci mogą się czuć bezpiecznie. – Ktoś tutaj o mnie dba. Ktoś się troszczy. Jestem dla kogoś ważna. W tym miejscu mam mnóstwo przyjaciół, na których zawsze można polegać – w każdym momencie. Duszpasterstwo daje wiele siły na przezwyciężanie tych wszystkich trudów, jakie się pojawiają. To jest szkoła życia. Ona wzbogaca człowieka, kształtuje jego charakter i sposób bycia – powiedziała.

Joanna Niedbalska z Duszpasterstwem Akademickim „Martyria” jest związana od samego początku. – To jest ponad połowa mojego życia. Przez lata otrzymałam ogromną drogę formacji, która przygotowała mnie do bycia żoną i mamą. Męża również mam z tych „kręgów”. Wielkie przyjaźnie przetrwały do dzisiaj. Wszystko, co jest moją tożsamością, wiąże się z tym miejscem – podkreśliła.

Na terenie diecezji bydgoskiej działa obecnie pięć duszpasterstw akademickich, które skupiają studentów z całej Polski.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki