Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (15 czerwca) o godz. 18 abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy św. w poznańskim kościele pw. NSPJ i św. Floriana (ul. Kościelna 3). Po niej wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta na pl. Mickiewicza, gdzie przed II wojną światową znajdował się pomnik Najświętszego Serca. Tam też ok. godz. 19.45 zostanie odprawione...

» W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (15 czerwca) o godz. 18 abp Stanisław Gądecki będzie przewodniczył Mszy św. w poznańskim kościele pw. NSPJ i św. Floriana (ul. Kościelna 3). Po niej wyruszy procesja eucharystyczna ulicami miasta na pl. Mickiewicza, gdzie przed II wojną światową znajdował się pomnik Najświętszego Serca. Tam też ok. godz. 19.45 zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe.

» 16 czerwca o godz. 19 w kościele pw. św. Floriana w Wirach odbędzie się koncert organizowany w ramach II Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Komorniki 2007. Szczegółowe informacje o festiwalu na www.festiwal.edu.pl. Wstęp wolny.

» Stowarzyszenie im. Romana Brandstaettera zaprasza na konferencję naukową pt. „Terebinty prozy poznańskiej: Roman Brandstaetter, Przemysław Bystrzycki, Eugeniusz Paukszta”. Odbędzie się ona 16 czerwca w godz. 10-14.30 w auli Wydziału Teologicznego UAM przy ul. Wieżowej 2 (budynek A).

» Poznańska Inicjatywa Muzyków Chrześcijańskich „Bogu Jedynemu Chwała” zaprasza do wspólnego wielbienia Boga 17 czerwca w parku Wilsona w Poznaniu (godz. 17).

» W sanktuarium Matki Bożej w Tulcach k. Poznania zostanie odprawiona Msza św. z konferencją pt. „Gdy dowiaduję się, że nie mogę mieć potomstwa...”. Spotkanie to organizowane w ramach cyklu „Rodzina Szkołą Miłości” odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.

» W ramach 70. Jubileuszowej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę (30.06.-1.07.) odbędzie się VI Ogólnopolskie Sympozjum Nauczycieli pt. „Nasze czasy wołają o świętych nauczycieli”. Wyjazd autokarowy na Jasną Górę organizuje Duszpasterstwo Nauczycieli Archidiecezji Poznańskiej. Informacje i zgłoszenia: tel. 061-879-49-41.

» Zapisy na 73. Poznańską Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Pójdź za mną” (5 (6)-15 lipca) będą prowadzone w dniach 9, 16, 23 i 30 czerwca w salkach przy parafii pw. św. Marcina w Poznaniu (ul. Święty Marcin 13). Szczegółowe informacje: www.poznanskapielgrzymka.pl. Po dojściu na Jasną Górę chętni pielgrzymi mogą wyruszyć jeszcze do Łagiewnik w V Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymce „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” (16-21 lipca). Informacje: www.parafiamilosierdziabozego.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki