Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

Matka Boża Trybunalska jest od 26 maja oficjalnie patronką polskich parlamentarzystów. Dekret Stolicy Apostolskiej w tej sprawie odczytał na uroczystej Mszy św. w Piotrkowie Trybunalskim abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski. Obozowa Droga Krzyżowa ze św. Maksymilianem i Msza św. w kościele oo. Franciszkanów w Harmężach zakończyły sesję naukową dla katechetów,...

» Matka Boża Trybunalska jest od 26 maja oficjalnie patronką polskich parlamentarzystów. Dekret Stolicy Apostolskiej w tej sprawie odczytał na uroczystej Mszy św. w Piotrkowie Trybunalskim abp Józef Kowalczyk, nuncjusz apostolski.

» „Obozowa Droga Krzyżowa ze św. Maksymilianem” i Msza św. w kościele oo. Franciszkanów w Harmężach zakończyły sesję naukową dla katechetów, zorganizowaną przez Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, działające w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

» Na wysokości 902 m n.p.m. górale z całego Podhala spotkali się na nocnym czuwaniu z 26 na 27 maja, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, przy replice krzyża na Giewoncie, który stoi w Czarnej Górze k. Bukowiny Tatrzańskiej. Modlitwie towarzyszyła góralska watra, czyli wielkie ognisko. Spotkanie przy krzyżu zorganizowali oo. cystersi, którzy duszpasterzują w parafii w Czarnej Górze.

» Ok. 2 tys. osób uczestniczyło na Jasnej Górze w 27. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w 10. rocznicę włączenia organizacji w grono stowarzyszeń katolickich.

» 27 maja do sanktuarium maryjnego w Licheniu w 15. pielgrzymce przybyło kilka tysięcy sołtysów i mieszkańców wsi. Ich wędrowaniu patronowały słowa „Przypatrzmy się powołaniu naszemu”.

» Kielecki ośrodek wychowawczy sióstr dominikanek obchodził 90-lecie istnienia. Podczas dziękczynnej Mszy św. biskup kielecki Kazimierz Ryczan nazwał siostry „najlepszymi matkami”, które tysiącom dziewcząt potrafiły stworzyć dobre warunki rozwoju.

Ogólnopolska Rada Ruchów Katolickich przekazuje uczestnikom II Krucjaty Modlitwy za Ojczyznę intencję modlitewną na czerwiec: Aby ruchy i stowarzyszenia katolickie umiały dostosować metody ewangelizacji i apostolstwa do dzisiejszych potrzeb i oczekiwań.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki