Logo Przewdonik Katolicki

Święta niekochanej Miłości

Błażej Tobolski
Fot.

W liście wystosowanym do arcybiskupa Florencji kard. Ennio Antonellego na zakończenie obchodów 400-lecia śmierci św. Marii Magdaleny de Pazzi, Benedykt XVI przypomniał życiorys tej świętej i podkreślił aktualność jej przesłania, głoszącego miłość Boga do każdego człowieka. Wyraził równocześnie nadzieję, że uroczystości jubileuszowe przyczynią się do lepszego poznania...

W liście wystosowanym do arcybiskupa Florencji kard. Ennio Antonellego na zakończenie obchodów 400-lecia śmierci św. Marii Magdaleny de’ Pazzi, Benedykt XVI przypomniał życiorys tej świętej i podkreślił aktualność jej przesłania, głoszącego miłość Boga do każdego człowieka. Wyraził równocześnie nadzieję, że uroczystości jubileuszowe przyczynią się do lepszego poznania sylwetki tej florenckiej świętej.

Urodzona w 1566 r., w wieku 10 lat oddała się na zawsze Panu, składając ślub dziewictwa. Dużą pomoc w kroczeniu drogą modlitwy okazywali jej jezuici. Starała się maksymalnie upodobnić do swego ukrzyżowanego Oblubieńca i mając 17 lat, przywdziała habit karmelitanki. Dotknięta ciężką chorobą uzyskała zgodę na wcześniejsze złożenie ślubów wieczystych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Zapoczątkowało to u niej czas intensywnych przeżyć mistycznych i ekstatycznych, dzięki którym zyskała sławę świętości. Zmarła 25 maja 1607 r. Już 19 lat później Urban VIII ogłosił ją błogosławioną, a kanonizował Klemens IX w 1669 r.

W seminarium duchownym we Florencji do 20 lipca czynna będzie wystawa „Maria Magdalena de’ Pazzi – święta niekochanej Miłości”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki