Logo Przewdonik Katolicki

Męska pielgrzymka

Błażej Tobolski
Fot.

Ponad 100 tys. mężczyzn przybyło 27 maja w pielgrzymce do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Była to jubileuszowa, 60. pielgrzymka. Podczas spotkania wierni pożegnali dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej Piotra Liberę, który 2 maja został mianowany biskupem płockim. Wśród pielgrzymów znalazło się również wielu...

Ponad 100 tys. mężczyzn przybyło 27 maja w pielgrzymce do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Była to jubileuszowa, 60. pielgrzymka. Podczas spotkania wierni pożegnali dotychczasowego biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej Piotra Liberę, który 2 maja został mianowany biskupem płockim. Wśród pielgrzymów znalazło się również wielu polityków, m.in. premier Jarosław Kaczyński, były marszałek Sejmu Marek Jurek, minister transportu Jerzy Polaczek.

Na początku Mszy św. metropolita katowicki Damian Zimoń powiedział, że Kościół nie utożsamia się z żadnymi siłami politycznymi. – Tylko będąc niezależnym, może nauczać o niepodważalnych wartościach, kształtować sumienia i ofiarowywać wybór życiowy wykraczający poza środowisko polityczne – mówił abp Zimoń. – Nie powinno się uważać, że głoszenie Chrystusa sprzeciwia się budowaniu sprawiedliwości. Głoszenie Chrystusa jest właśnie prawdziwą pracą na rzecz sprawiedliwości – przekonywał dalej arcybiskup. – Prawdziwe nawrócenie człowieka zawsze przynosi dobre owoce w życiu społecznym i politycznym. Wie o tym coraz więcej pracodawców, pracobiorców na naszej ziemi – dodał.

Specjalny telegram do pielgrzymów przesłał również Benedykt XVI. Zawierzając Patronce Ludu Śląska zgromadzonych na uroczystej liturgii pielgrzymów, upraszał o Jej błogosławieństwo i opiekę dla tych, którzy rzetelną pracą pomnażają dobrobyt swoich braci: dla górników, robotników, rzemieślników, ludzi różnych zawodów, pracodawców i rządzących. „Niech Matka Sprawiedliwości i Miłości Społecznej wspomaga wszystkich, aby pełnili powierzone im zadania uczciwie, rzetelnie, odpowiedzialnie, przestrzegając wskazań Ewangelii oraz wsłuchując się w głośne wołanie o sprawiedliwość, które wydobywa się z tak wielu ludzkich serc” – napisał Ojciec Święty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki