Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» W uroczystość Objawienia Pańskiego, a jednocześnie Misyjny Dzień Dzieci, do Wadowic przyjechały grupy dzieci z kół misyjnych i kolędnicy misyjni z terenu archidiecezji krakowskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. pół tysiąca osób. » Tańce i śpiewy młodych górali wokół żłóbka z małym Jezuskiem, to tylko niektóre elementy teatralnych przedstawień pokazanych...

» W uroczystość Objawienia Pańskiego, a jednocześnie Misyjny Dzień Dzieci, do Wadowic przyjechały grupy dzieci z kół misyjnych i kolędnicy misyjni z terenu archidiecezji krakowskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. pół tysiąca osób.

» Tańce i śpiewy młodych górali wokół żłóbka z małym Jezuskiem, to tylko niektóre elementy teatralnych przedstawień pokazanych 5 stycznia na jubileuszowym X Podhalańskim Przeglądzie Jasełkowym w Maniowach. Wzięło w nim udział blisko 30 grup z całej Małopolski.

» W tym roku mija 40 lat działania Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Na świecie pracuje obecnie ponad 2 tys. polskich misjonarzy. Komisja KEP ds. Misji organizuje ich wyjazdy i szkolenia, ale także zajmuje się tzw. animacją misyjną, czyli uświadomieniem katolikom w Polsce, że oni również, jako część Kościoła, są odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii. Szczególnie ważne jest ich modlitewne wsparcie dla tego dzieła.

» S. Vianneya Kosowska ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego świętowała na Jasnej Górze 70-lecie życia zakonnego. Swój postulat w zgromadzeniu rozpoczęła 27 grudnia 1936 r.

» Wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i naczelny rabin Polski Michael Schudrich zostali pierwszymi laureatami nagrody „Menora Dialogu”, przyznawanej przez Stowarzyszenie COEXIST, promujące zbliżanie religii, kultur i narodów. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 15 stycznia w Poznaniu podczas obchodów X Dnia Judaizmu, które 10 lat temu w Kościele katolickim w Polsce zainicjował abp Gądecki.

» Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, na wniosek dzieci z Częstochowy, przyznała to odznaczenie biskupowi pomocniczemu archidiecezji częstochowskiej Antoniemu Długoszowi. Ceremonia dekoracji odbędzie się 21 stycznia w Warszawie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki