Logo Przewdonik Katolicki

Dyplomy Benemerenti

Błażej Tobolski
Fot.

Laureatami tegorocznych Dyplomów Benemerenti zostali Fundacja Anny Dymnej Mimo wszystko i Batalion Reprezentacyjny WP. Nagrody wyróżnionym wręczył 6 stycznia w katedrze polowej w Warszawie biskup polowy WP, gen. dyw. Tadeusz Płoski. Odbierając nagrodę Anna Dymna powiedziała, że wyróżnienia, które otrzymuje Fundacja, dają wiarę, że to, co robimy, naprawdę jest...

Laureatami tegorocznych Dyplomów Benemerenti zostali Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” i Batalion Reprezentacyjny WP. Nagrody wyróżnionym wręczył 6 stycznia w katedrze polowej w Warszawie biskup polowy WP, gen. dyw. Tadeusz Płoski.

Odbierając nagrodę Anna Dymna powiedziała, że wyróżnienia, które otrzymuje Fundacja, „dają wiarę, że to, co robimy, naprawdę jest potrzebne”. Podkreśliła, że w życiu najbardziej potrzeba nam wzajemnego zaufania i uśmiechu, który jest pierwszym gestem życzliwości dla drugiego człowieka. Żołnierze Batalionu Reprezentacyjnego towarzyszyli zawsze wizytom apostolskim Jana Pawła II i wizycie Benedykta XVI. Pełnią też nieustanną wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Ppłk Tomasz Dominikowski, dowódca Batalionu Reprezentacyjnego WP, powiedział, że odebrane wyróżnienie jest najwyższym uznaniem dla wszystkich tych, którzy w przeszłości tworzyli tę formację i pododdziały reprezentacyjne WP.

Dyplom Benemerenti („dobrze zasłużonym”) Ordynariatu Polowego WP został ustanowiony w 1995 r. Przyznawany jest, jak czytamy w uzasadnieniu, „dla podkreślenia zasług osób, które dają świadectwo najwyższym wartościom, jakimi w życiu jednostki i społeczeństwa są prawda i sprawiedliwość”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki