Logo Przewdonik Katolicki

Chęć pomocy

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Ponad pięćdziesiąt tysięcy świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadziła Caritas Diecezji Bydgoskiej. Niektóre wspólnoty parafialne składały dodatkowe zamówienia. Każdego roku sprzedaż świec wzrasta. Zdaniem dyrektora bydgoskiej Caritas, ks. prałata Wojciecha Przybyły, jest to przejaw coraz większej wrażliwości i życzliwości osób, które chcą pomagać. Myślę,...

Ponad pięćdziesiąt tysięcy świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadziła Caritas Diecezji Bydgoskiej. Niektóre wspólnoty parafialne składały dodatkowe zamówienia. Każdego roku sprzedaż świec wzrasta.

Zdaniem dyrektora bydgoskiej Caritas, ks. prałata Wojciecha Przybyły, jest to przejaw coraz większej wrażliwości i życzliwości osób, które chcą pomagać. – Myślę, że tak duże zapotrzebowanie na świece jest związane z ukierunkowaniem tego wsparcia na dzieci, które są ofiarami przemocy. Każdego z nas poruszają informacje o kolejnym przypadku samobójstwa czy molestowania. Zrozumienie Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest znakiem czasu oraz potępieniem takiej niesprawiedliwości.

Jak podkreśla ks. Przybyła, Caritas to miłość, a Wigilijne Dzieło jest jej namacalnym przykładem. Ze środków, które pochodzą ze sprzedaży świec, korzystają tysiące dzieci z diecezji bydgoskiej. – Pomoc jest odczuwalna przez cały rok – czy to podczas zajęć w świetlicach, czy podczas wypoczynku letniego i zimowego. Kiedy spojrzymy na tę akcję w skali kraju, możemy dostrzec prawdziwe morze dobroci. Wbrew trudnym czasom ludzie chcą się dzielić z innymi.

Sprzedaż świec odbywała się w prawie 150 parafiach. – Te świece są często odpalane od ognia, który przybył do nas z Betlejem. W tej wigilijnej świecy zawarte jest przesłanie ewangeliczne, o którym ciągle musimy sobie przypominać. Ta świadomość z każdym rokiem jest coraz większa – stwierdził ks. Przybyła.

Z każdej sprzedanej świecy we wspólnotach parafialnych pozostała część pieniędzy. Środki zostaną wykorzystane na dzieła charytatywne.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki