Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

W ramach przygotowań do wrześniowej wizyty Benedykta XVI w narodowym austriackim sanktuarium maryjnym Mariazell, na początku maja przybyło tam w pielgrzymce ok. 1700 dzieci z Austrii i Bawarii. Wraz z nimi pielgrzymowała 500-osobowa grupa rodziców. Sanktuarium to obchodzi w tym roku swoje 850-lecie. Benedykt XVI odwołał 5 maja polskiego arcybiskupa kurialnego Edwarda Nowaka ze...

» W ramach przygotowań do wrześniowej wizyty Benedykta XVI w narodowym austriackim sanktuarium maryjnym Mariazell, na początku maja przybyło tam w pielgrzymce ok. 1700 dzieci z Austrii i Bawarii. Wraz z nimi pielgrzymowała 500-osobowa grupa rodziców. Sanktuarium to obchodzi w tym roku swoje 850-lecie.

» Benedykt XVI odwołał 5 maja polskiego arcybiskupa kurialnego Edwarda Nowaka ze stanowiska sekretarza Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, które piastował 17 lat. Jednocześnie powołał go na kanonika Bazyliki św. Piotra i asesora Świętego Rycerskiego Zakonu Bożego Grobu w Jerozolimie. Nowym sekretarzem tej ważnej dykasterii watykańskiej został Włoch ks. Michele Di Ruberto, którego Papież podniósł do godności arcybiskupa. Od 1984 r. zajmował się on w tej kongregacji sprawami „super miro”, czyli cudów.

» Lwowianie modlili się 3 maja w bazylice katedralnej za śp. bp. Rafała Kiernickiego w przypadającą tego dnia 95. rocznicę jego urodzin. W latach 1948-1995 był proboszczem tej świątyni, a od stycznia 1991 r. biskupem pomocniczym archidiecezji lwowskiej. Mszę św. w jego intencji odprawił bp Marian Buczek, który wspomniał o możliwości ewentualnego rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego bp. Kiernickiego.

» 500-lecie śmierci Franciszka z Paoli (Włochy) uczczono w rodzinnej miejscowości świętego budową okazalszego sanktuarium pod jego wezwaniem. Wzniesiono je na przyjęcie licznie przybywających tam pielgrzymów. 2 maja poświęcił je wysłannik Benedykta XVI kard. Renato Martino.

» Ponad 5 tys. młodych mieszkańców Dżakarty ofiarowało swoje życie Jezusowi, Kościołowi i społeczeństwu. Tak zwane Pokolenie na Plus (Generation Plus) uczciło w ten sposób 200. rocznicę obecności Kościoła katolickiego w stolicy Indonezji. „Plus” jest znakiem krzyża, który symbolizuje Chrystusa, źródło dobroci. Obecnie ponad 90 proc. populacji indonezyjskiej wyznaje islam.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki