Logo Przewdonik Katolicki

Odkryć "smak" książek

Błażej Tobolski
Fot.

W dniach 7-13 maja w Poznaniu i okolicach już po raz czwarty będzie obchodzony Tydzień bibliotek; w tym roku pod hasłem Biblioteka mojego wieku. Ma on na celu pokazanie historycznego i cywilizacyjnego znaczenia rangi bibliotek. Jest jednak również okazją do zaznajomienia się z ich współczesną ofertą, możliwościami technicznymi i organizacyjnymi na miarę naszego...

W dniach 7-13 maja w Poznaniu i okolicach już po raz czwarty będzie obchodzony „Tydzień bibliotek”; w tym roku pod hasłem „Biblioteka mojego wieku”.

Ma on na celu pokazanie historycznego i cywilizacyjnego znaczenia rangi bibliotek. Jest jednak również okazją do zaznajomienia się z ich współczesną ofertą, możliwościami technicznymi i organizacyjnymi na miarę naszego wieku. Warto więc może właśnie w tym czasie lepiej poznać i „zaprzyjaźnić się” z naszą miejscową biblioteką i w dobie telewizji i Internetu ponownie odkryć „smak” książek. Służyć temu będą spotkania i wykłady oraz „drzwi otwarte” bibliotek odbywające się w ramach tego tygodnia. Najwięcej atrakcji niesie ze sobą nieco tajemniczo brzmiący „Wieczór bibliotek”, organizowany przez poszczególne książnice w piątek 13 maja. Będziemy mieli wtedy szansę zobaczyć to, czego na co dzień w bibliotekach nie widać i posłuchać wielu informacji o wiekowych woluminach, jak i o encyklopediach internetowych.

Szczegółowy program „Tygodnia bibliotek”, organizowany przez uczestniczące w nim placówki, można znaleźć na stronie internetowej: www.lib.amu.edu.pl/tb2007.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki