Logo Przewdonik Katolicki

Nawrócić umysły i serca

oprac. Barbara Sawic
Fot.

Pod hasłem Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Mk 1, 15), od 18 do 23 marca trwały misje święte w parafii św. Marcina w Straszewie. W naukach do licznych wiernych, unikając trudnych, teologicznych sformułowań, za to używając przykładów znanych z codziennego życia, o. Czesław Bloch SCJ wskazywał aspekty autentycznie chrześcijańskiego życia. Myśl przewodnią...

Pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1, 15), od 18 do 23 marca trwały misje święte w parafii św. Marcina w Straszewie. W naukach do licznych wiernych, unikając trudnych, teologicznych sformułowań, za to używając przykładów znanych z codziennego życia, o. Czesław Bloch SCJ wskazywał aspekty autentycznie chrześcijańskiego życia.

Myśl przewodnią misji pogłębiła obecność biskupa diecezjalnego Wiesława Alojzego Meringa, który zaznaczył, że wzniosłym zadaniem misji parafialnych jest „odnowienie w sobie człowieczeństwa, odnowienie spojrzenia na wiarę i otworzenie się na działanie Ducha Świętego”. Ksiądz biskup wyraził wdzięczność o. Czesławowi Blochowi za głoszone nauki, za wskazywanie wiernym drogi chrześcijańskiego rozwoju. Następnie pasterz odniósł się do trwającego w Straszewie remontu kościoła (drewniana, wiekowa świątynia jest zabytkiem architektury sakralnej): pobłogosławił wykonane do tej pory prace i podkreślił, że dbałość o dom Boży jest dziełem misyjnym, do którego powołani są wierni. Dziełem podniosłym i ważnym, gdyż stanowiącym świadectwo wiary obecnych i przyszłych pokoleń. Na zakończenie ksiądz biskup podziękował parafianom i proboszczowi, ks. Zygmuntowi Kuśmierkowi, za włączanie się całym sercem w podjęty trud renowacji kościoła.

Podczas Eucharystii, przyjmując uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego złożone przez grupę parafian, ks. bp Mering wypowiedział się nt. wartości życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Jako dar od Boga, jest ono przeznaczone nie tylko do ziemskiego, doczesnego, ale i do wiecznego trwania.

Wspólna modlitwa z pasterzem diecezji, jego słowa i błogosławieństwo, którego udzielił, stały się dla wiernych odniesieniem do właściwego kierunku życia i działania. W nich znaleźli oparcie parafianie pragnący uczciwie odpowiedzieć na misyjne wezwanie o ożywienie wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa i szczerze zatroskani o doprowadzenie do końca remontu kościoła w Straszewie.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki