Logo Przewdonik Katolicki

Poczucie sytości i ciepła

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Caritas Diecezji Bydgoskiej przygotowała śniadanie wielkanocne dla bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Przy świątecznym stole w Centrum Pomocy Bezdomnym Betlejem zasiadło około dwustu osób. Wśród potraw znalazł się żurek, biała kiełbasa, sałatki, wędliny. Nie zabrakło też święconki. Staramy się, chociaż dwa razy w roku, na Boże Narodzenie oraz na...

Caritas Diecezji Bydgoskiej przygotowała śniadanie wielkanocne dla bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Przy świątecznym stole w Centrum Pomocy Bezdomnym „Betlejem” zasiadło około dwustu osób.

Wśród potraw znalazł się żurek, biała kiełbasa, sałatki, wędliny. Nie zabrakło też święconki. – Staramy się, chociaż dwa razy w roku, na Boże Narodzenie oraz na Wielkanoc zasiąść wspólnie przy stole – z białym obrusem i tradycyjną zastawą. Z naszego zaproszenia korzystają w większości osoby bezdomne oraz samotne – powiedział Marek Kamiński z Caritas.

Na co dzień z jadłodajni korzysta nawet czterysta osób. – Troszczymy się o potrzebujących przez cały rok. Jednak w bliskości Wielkanocy czy Bożego Narodzenia chcemy szczególnie zaakcentować, iż jest to miejsce, w którym zauważa się człowieka, jego potrzeby zewnętrzne oraz duchowe. Staramy się przyjąć każdego. Dawać poczucie dobra, miłości i obfitości – powiedział dyrektor bydgoskiej Caritas, ks. prałat Wojciech Przybyła, który podkreślił, że „symbol jajka ma być dla podopiecznych znakiem na lepsze jutro”. – Staramy się dodatkowo realizować wiele programów, które mają im pomóc „wyjść na prostą”. Podajemy rękę, aby otrząsnęli się z tego marazmu, z sytuacji, która pogłębia poczucie beznadziejności – dodał ks. Przybyła.

Do świątecznego stołu w tym roku zasiadł m.in. pan Janusz. – Ten czas jest radosny, choć bardzo trudny. Codzienne życie nas przygnębia. W tym miejscu, w „Betlejem”, odczuwamy wsparcie duchowe. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, instytucjom, firmom za to, że nas wspierają. To dzięki nim możemy zjeść ciepły posiłek i mieć tak wspaniałe śniadanie wielkanocne – powiedział.

W Centrum Pomocy Bezdomnym „Betlejem”, które prowadzi Caritas Diecezji Bydgoskiej, jest zarejestrowanych aż osiemset osób.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki