Logo Przewdonik Katolicki

Dar Bożego Miłosierdzia

Błażej Tobolski
Fot.

Za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny i Sługi Bożego Jana Pawła II przedstawiajmy Bogu nasze intencje. Nie lękajmy się: to, co jest niemożliwe, co wydaje się, że nas przerasta, zawierzmy w czasie tej nocy Bogu, by doświadczyć, że On jest większy od tego wszystkiego, że jest samym Miłosierdziem wzywał franciszkanin, o. Maksymin Tandek OFM, rozpoczynając wieczorną...

– Za wstawiennictwem św. Siostry Faustyny i Sługi Bożego Jana Pawła II przedstawiajmy Bogu nasze intencje. Nie lękajmy się: to, co jest niemożliwe, co wydaje się, że nas przerasta, zawierzmy w czasie tej nocy Bogu, by doświadczyć, że On jest większy od tego wszystkiego, że jest samym Miłosierdziem – wzywał franciszkanin, o. Maksymin Tandek OFM, rozpoczynając wieczorną Eucharystię nad brzegiem jeziora.

To właśnie w tym miejscu, nad jeziorem w Kiekrzu koło Poznania, Jezus objawił się św. Siostrze Faustynie w 1929 r., kiedy przebywała w tutejszym domu swojego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Tutaj również, w czwartkowy wieczór 12 kwietnia 2007 r., na kilka dni przed uroczystością Miłosierdzia Bożego, licznie zgromadzeni wierni świeccy, siostry zakonne i kapłani modlili się o szybkie, ale i zgodne z wolą Bożą, wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II, apostoła Miłosierdzia.

Na Eucharystię udano się procesyjnie „Drogą św. Siostry Faustyny” z domu Zgromadzenia do ołtarza polowego nad brzeg Jeziora Kierskiego Małego, niosąc zapalone pochodnie i odmawiając Różaniec. Poprzedziła ją okolicznościowa wieczornica ku czci zmarłego dwa lata temu Papieża, przygotowana przez młodzież z Gimnazjum nr 67 im. ks. Józefa Tischnera z Poznania-Kiekrza. Wspólną modlitwę zakończył tego wieczoru Apel Jasnogórski, po którym złożono kwiaty i znicze przy symbolicznym grobie Jana Pawła II w godzinie jego śmierci.

„Ty zaś, Faustyno, darze Boga dla naszej epoki, darze polskiej ziemi dla całego Kościoła, wyjednaj nam, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia, pomóż nam, abyśmy osobiście go doświadczyli i świadczyli o nim braciom”.

Z modlitwy Jana Pawła II do św. Siostry Faustyny

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki