Logo Przewdonik Katolicki

Świadectwo siostry Faustyny

Hubert Kubica
Fot.

Uroczysta Msza św. polowa z okazji 102. rocznicy urodzin i 69. rocznicy narodzin dla nieba św. siostry Faustyny Kowalskiej została odprawiona 7 października nad brzegiem jeziora w podpoznańskim Kiekrzu. Dokładnie w tym miejscu przed 78 laty święta rozmawiała z Panem Jezusem. Eucharystii przewodniczył sufragan poznański bp Marek Jędraszewski, a całą uroczystość przygotowały siostry...

Uroczysta Msza św. polowa z okazji 102. rocznicy urodzin i 69. rocznicy narodzin dla nieba św. siostry Faustyny Kowalskiej została odprawiona 7 października nad brzegiem jeziora w podpoznańskim Kiekrzu. Dokładnie w tym miejscu przed 78 laty święta rozmawiała z Panem Jezusem.

Eucharystii przewodniczył sufragan poznański bp Marek Jędraszewski, a całą uroczystość przygotowały siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które są obecne w Kiekrzu od 1928 r.

Szczególna łaska
Siostra Faustyna przebywała w kierskim klasztorze od lipca do października 1929 r. Tu, nad Jeziorem Kierskim Małym, doświadczyła mistycznego spotkania z Panem Jezusem, który powiedział do niej m.in.: „Wszystko dla ciebie stworzyłem, oblubienico moja, a wiedz o tym, że wszystkie piękności niczym są w porównaniu z tym, co ci przygotowałem w wieczności”.

Przypominając to wydarzenie, bp Jędraszewski podkreślił w homilii, iż „łaska szczególnego świadectwa o Bożym Miłosierdziu stała się udziałem pokornej siostry Faustyny”.

„Droga św. siostry Faustyny”
Do miejsca, w którym dokonało się objawienie i gdzie obecnie znajduje się krzyż i ołtarz polowy, prowadzi „Droga św. siostry Faustyny”. Podążając nią, miniemy również pomnik świętej oraz głaz poświęcony Janowi Pawłowi II, głosicielowi prawdy o Miłosierdziu Bożym. Panująca w tym miejscu cisza i spokój, a także bliskość jeziora, sprzyjają refleksji i pozwalają dłużej trwać na modlitwie. Także siostry zauważają, że do tego szczególnego, uświęconego zakątka przybywa coraz więcej pielgrzymów, którzy modlą się szczególnie o Boże Miłosierdzie i wstawiennictwo św. siostry Faustyny w swoich życiowych sprawach.

Rocznicowa uroczystość odbyła się w Kiekrzu już po raz trzeci. Oprawę muzyczną zapewnił zespół „Lumen” pod dyrekcją Zbigniewa Małkowicza, kompozytora Pop-oratorium „Miłosierdzie Boże” do słów poezji z „Dzienniczka” siostry Faustyny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki