» Abp Henryk Muszyński został Honorowym Obywatelem Miasta Gniezna. Radni docenili w ten sposób zasługi metropolity gnieźnieńskiego, który „buduje porozumienie między Polakami i Niemcami oraz chrześcijanami i żydami”. Jest również, jak przypomniano, organizatorem i gospodarzem zjazdów gnieźnieńskich.
» Biskupi legniccy Stefan Cichy i Stefan Regmunt otrzymali z wrocławskiego IPN-u zaświadczenia potwierdzające przyznanie im statusu pokrzywdzonych przez Służbę Bezpieczeństwa PRL. Bp Stefan Cichy podkreśla, że pomimo wielu wysiłków próby zwerbowania go okazywały się bezskuteczne i są na to dowody – dwie teczki dokumentów, które dokładnie ilustrują próby ingerowania w jego życie jako kapłana oraz metody, do jakich uciekali się funkcjonariusze SB.
» W Bydgoszczy zakończyły się XX Bydgoskie Dni Społeczne, które przebiegały pod hasłem „Praca – klucz do życia bardziej ludzkiego”. Podczas wykładów od 25 do 28 marca organizatorzy nawiązali do treści zawartych w encyklice Jana Pawła II „Laborem exercens”.
» Od pięciu lat działa inicjatywa Duszpasterstwa Rodzin diecezji bielsko-żywieckiej „Adopcja Miłości”. Skupia ona anonimowych ludzi dobrej woli, którzy zobowiązują się do opieki finansowej nad dziećmi pochodzącymi z rodzin wielodzietnych. Obecnie pomocą objętych jest 30 rodzin, w których łącznie jest 187 dzieci.
» Kościół w Witowie jest od 25 marca diecezjalnym sanktuarium maryjnym. Aktu rekoronacji tamtejszego obrazu Matki Bożej Zwiastowania dokonał abp Władysław Ziółek, metropolita łódzki. Kult Matki Bożej w Witowie władze kościelne zatwierdziły oficjalnie już w 1735 r.
» W ciągu ostatniego wieku ponad 100 mln chrześcijan zginęło męczeńską śmiercią za wiarę. To więcej niż we wszystkich innych wiekach. Ich nieznane historie znalazły się w książce „Wiara i krew. Wielka księga męczenników XX wieku” Jamesa i Marti Hefley. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa M.