Logo Przewdonik Katolicki

Dyskusja o pracy

Marcin Jarzembowski
Fot.

Praca klucz do życia bardziej ludzkiego to temat XX Bydgoskich Dni Społecznych, które rozpoczną się 25 marca. Tegoroczne spotkania będą się odbywały w gmachu Kurii Diecezjalnej i potrwają do 28 marca. Organizatorzy sięgną głębiej do treści zawartych w encyklice Jana Pawła II Laborem Exercens. Spotkania w ramach Bydgoskich Dni Społecznych...

„Praca – klucz do życia bardziej ludzkiego” – to temat XX Bydgoskich Dni Społecznych, które rozpoczną się 25 marca. Tegoroczne spotkania będą się odbywały w gmachu Kurii Diecezjalnej i potrwają do 28 marca.

Organizatorzy sięgną głębiej do treści zawartych w encyklice Jana Pawła II „Laborem Exercens”. Spotkania w ramach Bydgoskich Dni Społecznych zapoczątkował w 1987 roku śp. bp Jan Wiktor Nowak. Od dwunastu lat ich głównym organizatorem jest Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej. – Ci, którzy uczestniczą i śledzą przebieg Bydgoskich Dni Społecznych, są niewątpliwie przekonani o tym, że wpisały się one na trwałe w życie naszego miasta. Cieszymy się, że od pewnego czasu tematyka spotkań jest skupiona wokół nauczania społecznego Jana Pawła II – powiedział dyrektor instytutu, ks. dr Rafał Grabowski.

Spotkania, podobnie jak w ubiegłym roku, będą wymownym wstępem do obchodów drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II. – Tym razem chcemy rozmawiać o pracy. Jan Paweł II zwraca uwagę na to, że praca jest pewną rzeczywistością wpisaną w życie człowieka. To ona warunkuje jego rozwój osobowościowy, a także duchowy. Bez pracy człowiek nie może dojrzewać i w pełni stawać się chrześcijaninem – dodał.

Zdaniem księdza Grabowskiego, jedno ze spotkań będzie miało pomóc słuchaczom odpowiedzieć na pytanie, czy praca znajduje się na właściwym miejscu w życiu człowieka. – Pracę należy odpowiednio „ustawić”. Bardzo często jest tak, że burzy ona całe życie rodzinne. A przecież wszystko powinno się zawierać we właściwych relacjach i normach – stwierdził organizator.

Po wykładach przewidziano forum dyskusyjne, które będzie ukoronowaniem XX Bydgoskich Dni Społecznych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki