Logo Przewdonik Katolicki

Kochajcie Jezusa

Błażej Tobolski
Fot.

Dziękowaliśmy Panu Bogu za to, że ks. Franciszek był dla nas świadkiem, jak iść za Jezusem Chrystusem. Uczył nas, jak być otwartym na Ducha Świętego, skoro Jezusa przyjęliśmy jako Pana. Jak w różnych zmiennych warunkach najlepiej Go słuchać i najlepiej Mu służyć mówił ks. Artur Andrzejewski, archidiecezjalny duszpasterz Ruchu Światło-Życie, podczas Mszy...

– Dziękowaliśmy Panu Bogu za to, że ks. Franciszek był dla nas świadkiem, jak iść za Jezusem Chrystusem. Uczył nas, jak być otwartym na Ducha Świętego, skoro Jezusa przyjęliśmy jako Pana. Jak w różnych zmiennych warunkach najlepiej Go słuchać i najlepiej Mu służyć – mówił ks. Artur Andrzejewski, archidiecezjalny duszpasterz Ruchu Światło-Życie, podczas Mszy św. sprawowanej 27 lutego.

Tego dnia przypadła 20. rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu oazowego. Zgromadzeni na Eucharystii w kościele pw. Chrystusa Sługi w Poznaniu (ul. Palacza) oazowicze prosili Boga o jego szybką beatyfikację. Wielu z obecnych osobiście zetknęło się z ks. Franciszkiem, a jedno z małżeństw, należących do Domowego Kościoła, dało świadectwo spotkania sprzed lat.

– Mam głębokie przeświadczenie, że ks. Franciszek, gdyby stanął tu dziś przed nami, powiedziałby nam: „Kochajcie Jezusa w Jego Kościele. Kochajcie Go przez Jego słowo, kochajcie Go w liturgii, kochajcie Go w pragnieniu wzrostu w Nim i dla Niego. Kochajcie Go, bo kocha was jak nikt!” – zakończył wspólną modlitwę ks. Andrzejewski.

Ks. Franciszek Blachnicki, były więzień Oświęcimia, święcenia kapłańskie otrzymał w 1950 r. Będąc duszpasterzem w diecezji katowickiej, wypracował metodę rekolekcji oazowych dla różnych grup wiekowych. Oazy rozwinęły się w Ruch Światło-Życie, którego celem jest wychowanie dojrzałych chrześcijan i realizowanie soborowej wizji Kościoła. Zmarł 27 lutego 1987 r. w Carlsbergu, gdzie prowadził pracę duszpasterską wśród polskich emigrantów. Jego proces kanonizacyjny rozpoczął się 5 maja 1995 r.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki