Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» W Wigilię Bożego Narodzenia odszedł do Pana w wieku 86 lat abp Nerses Der-Nersesian, emerytowany ordynariusz Ordynariatu dla Ormian-Katolików w Europie Wschodniej, obejmującego teren dawnego ZSRR. » W wyniku pożaru, który wybuchł z 28 na 29 grudnia, mocno ucierpiała słynna na całym świecie Góra Krzyży pod Szawlami na północnej Litwie. Na szczycie wzgórza spłonęły...

» W Wigilię Bożego Narodzenia odszedł do Pana w wieku 86 lat abp Nerses Der-Nersesian, emerytowany ordynariusz Ordynariatu dla Ormian-Katolików w Europie Wschodniej, obejmującego teren dawnego ZSRR.

» W wyniku pożaru, który wybuchł z 28 na 29 grudnia, mocno ucierpiała słynna na całym świecie Góra Krzyży pod Szawlami na północnej Litwie. Na szczycie wzgórza spłonęły drewniane krzyże na powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Jedną z przyczyn pożaru mogła być pozostawiona przez odwiedzających to miejsce zapalona świeca.

» W złoczowskim kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny k. Lwowa metropolita lwowski kard. Marian Jaworski odprawił 30 grudnia Mszę św. w 14. rocznicę śmierci bp. Jana Cieńskiego. Zmarły w 1992 r. biskup był długoletnim proboszczem złoczowskiej parafii.

» W Sanktuarium Groty Mlecznej w Betlejem poświęcono 31 grudnia, w przeddzień uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, nową kaplicę dedykowaną Matce Bożej.

» Zwierzchnicy czterech największych Kościołów Irlandii Północnej wezwali wiernych do modlitwy o powodzenie wysiłków politycznych oraz do odpowiedzialnego kształtowania przyszłości. We wspólnym oświadczeniu wyrazili nadzieję, że rok 2007 będzie czasem przełomowej decyzji, która naznaczy przyszłość Zielonej Wyspy.

» W Nowych Bezradyczach koło Kijowa spłonęła drewniana cerkiew greckokatolicka. Jest to kolejny w tym roku przypadek podpalenia greckokatolickiej świątyni na Ukrainie. W ciągu 15 lat niepodległości na terenie kraju spłonęło więcej zabytkowych cerkwi aniżeli w czasach sowieckich.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki