Logo Przewdonik Katolicki

Bożonarodzeniowe orędzie

Błażej Tobolski
Fot.

Także dziś nasz Zbawiciel narodził się w świecie (por. Mszał rzymski), gdyż wie, że Go potrzebujemy, choć nieraz wydaje się, że dzisiejszy świat i współczesny człowiek ze swą techniką mogą się bez Niego obyć powiedział Benedykt XVI w orędziu na Boże Narodzenie 2006. Zgodnie z wielowiekową tradycją, 25 grudnia w południe Papież wygłosił sprzed Bazyliki św....

–Także dziś nasz Zbawiciel narodził się w świecie (por. Mszał rzymski), gdyż wie, że Go potrzebujemy, choć nieraz wydaje się, że dzisiejszy świat i współczesny człowiek ze swą techniką mogą się bez Niego obyć – powiedział Benedykt XVI w orędziu na Boże Narodzenie 2006.

Zgodnie z wielowiekową tradycją, 25 grudnia w południe Papież wygłosił sprzed Bazyliki św. Piotra specjalne orędzie, a następnie udzielił świątecznego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” (Miastu i Światu) i złożył życzenia świąteczne w 62 językach.

Dokonawszy krótkiego przeglądu sytuacji międzynarodowej i wewnętrznych problemów ludzkich, Ojciec Święty stwierdził, że mimo wielkiego postępu i pozorów samowystarczalności ludzie naszych czasów nadal cierpią głód i ubóstwo, umierają na różne choroby, których nie można pokonać, a świat pełen jest wojen i przemocy. – Dlatego człowiek potrzebuje Zbawiciela, którego pamiątkę narodzin, jak co roku, dziś właśnie obchodzimy – podkreślił Papież.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki