Logo Przewdonik Katolicki

Mikołaj w domu dziecka

Marcin Jarzembowski
Fot.

Radio Plus w Bydgoszczy zorganizowało akcję świąteczną dla podopiecznych domu dziecka. Do placówki trafi sześć tysięcy złotych z emisji specjalnych bloków reklamowych. Katolicka rozgłośnia organizuje świąteczne wsparcie dla najmłodszych już piąty raz. W tegoroczną akcję włączyło się dwanaście firm. Do tej pory oprócz środków finansowych do placówki trafiały prezenty...

Radio Plus w Bydgoszczy zorganizowało akcję świąteczną dla podopiecznych domu dziecka. Do placówki trafi sześć tysięcy złotych z emisji specjalnych bloków reklamowych. Katolicka rozgłośnia organizuje świąteczne wsparcie dla najmłodszych już piąty raz. W tegoroczną akcję włączyło się dwanaście firm.

Do tej pory oprócz środków finansowych do placówki trafiały prezenty rzeczowe w postaci zabawek czy słodyczy. Inicjatorem akcji jest dyrektor handlowy Radia Plus w Bydgoszczy, Andrzej Mamys. – Wspieramy tę instytucję z potrzeby serca. W tym domu znajdują się małe istoty, które cierpią nie z własnej winy. Pierwsza akcja, którą zorganizowaliśmy cztery lata temu, dała mocny impuls do tego, aby tę pomoc kontynuować. Wszystko dla dobra najmłodszych – powiedział.

Bydgoska placówka funkcjonuje od 1958 roku. Jest jedynym ośrodkiem socjalizacyjnym tego typu w mieście. – Ta pomoc i przekazane środki pomogą nam spełnić marzenia dzieci. Dzięki Radiu Plus nasi podopieczni wyjadą na ferie zimowe w Bory Tucholskie oraz otrzymają pod choinkę paczki – powiedziała Natalia Lejbman, zastępca dyrektora Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bydgoszczy.

Placówka wielofunkcyjna przy ulicy Stolarskiej otacza opieką 50 wychowanków od wieku niemowlęcego do dwunastu lat. Na cały wypoczynek potrzeba dziesięciu tysięcy. Ta kwota pomoże w jego realizacji. – Zawsze będziemy dziękować całym sercem firmom oraz ludziom dobrej woli. Każdego roku, jako pracownicy tej placówki, staramy się spędzać Wigilię z naszymi dziećmi. To jest także nasz dom. Chcemy, aby na twarzach tych najmłodszych zamiast smutku gościł uśmiech.

Łączna pomoc na rzecz bydgoskiej placówki wyniosła do tej pory ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki