Logo Przewdonik Katolicki

Namiastka rodzinnego szczęścia

Katarzyna Jarzembowska
Fot.

Radio Plus w Bydgoszczy zorganizowało świąteczną akcję dla podopiecznych domu dziecka. Placówka otrzymała trzy tysiące złotych z emisji specjalnych bloków reklamowych oraz słodkie wypieki. Filipek może liczyć na regularne wsparcie już od sześciu lat. Łączna kwota przekazana przez rozgłośnię na rzecz bydgoskiej placówki wyniosła do tej pory prawie trzydzieści tysięcy...

Radio Plus w Bydgoszczy zorganizowało świąteczną akcję dla podopiecznych domu dziecka. Placówka otrzymała trzy tysiące złotych z emisji specjalnych bloków reklamowych oraz słodkie wypieki.

„Filipek” może liczyć na regularne wsparcie już od sześciu lat. Łączna kwota przekazana przez rozgłośnię na rzecz bydgoskiej placówki wyniosła do tej pory prawie trzydzieści tysięcy złotych.

Od samego początku inicjatorem akcji jest dyrektor handlowy Radia Plus w Bydgoszczy, Andrzej Mamys. – Wspieramy przede wszystkim tych, którzy nie są winni sytuacji, w jakiej się znaleźli. Będziemy pomagać dopóty, dopóki znajdą się chętni sponsorzy, którzy rozumieją sytuację najmłodszych, najbardziej potrzebujących.

Bydgoski dom dziecka funkcjonuje od prawie pięćdziesięciu lat. – To kolejna akcja na rzecz naszej placówki. Za okazane serce wszystkim bardzo dziękujemy. Pieniądze, jakie otrzymaliśmy, przeznaczymy na wypoczynek letni dla naszych dzieci – powiedziała Natalia Lejbman, zastępca dyrektora Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

Placówka wielofunkcyjna przy ulicy Stolarskiej otacza opieką 50 wychowanków od wieku niemowlęcego do dwunastu lat. – Tak jak w każdym rodzinnym domu, przygotowywaliśmy się do obchodów świąt Wielkiej Nocy. Wszyscy zasiedliśmy do wspólnego śniadania. Dzieci również szukały symbolicznego zajączka. Postaraliśmy się, aby każdy otrzymał paczuszkę ze słodyczami. Chcemy, aby te święta były chociaż namiastką tego, co jest w każdym innym domu – dodała Lejbman.

Wcześniej, oprócz środków finansowych, do placówki trafiały prezenty rzeczowe – buty, zabawki, gry, rowery. W tegoroczną akcję wielkanocną włączyło się wiele firm.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki