Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski, Adam Suwart
Fot.

» 150 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przyjęło z rąk abp. Alfonsa Nossola upoważnienia do pełnienia tej posługi, czyli pomocy przy rozdzielaniu Komunii i roznoszeniu Najświętszego Sakramentu chorym. Ich liczba w diecezji opolskiej przekroczyła już 1000 osób. » Za odwagę w występowaniu w obronie podstawowych wartości i prawd nawet wbrew zdaniu i poglądom większości...

» 150 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. przyjęło z rąk abp. Alfonsa Nossola upoważnienia do pełnienia tej posługi, czyli pomocy przy rozdzielaniu Komunii i roznoszeniu Najświętszego Sakramentu chorym. Ich liczba w diecezji opolskiej przekroczyła już 1000 osób.

» „Za odwagę w występowaniu w obronie podstawowych wartości i prawd nawet wbrew zdaniu i poglądom większości” Rzecznik Praw Obywatelskich uhonorował redakcję miesięcznika „Więź”, przyznawaną po raz pierwszy, Nagrodą im. Pawła Włodkowica.

» Anna Dyndul, dziennikarka „Głosu dla Życia”, została pierwszą laureatką nagrody „Znak Dobra” im. Romy Brzezińskiej. Wyróżniono ją za akcję „Rodzina wielodzietna – dobry wybór”, która przyniosła inne spojrzenie na życie rodzin z kilkorgiem dzieci i realną pomoc dla nich: czytelnicy przyłączali się do patronatu nad konkretną rodziną, co miesiąc wspierając ją stałą sumą. Konkurs, poświęcony pamięci zmarłej rok temu katolickiej dziennikarki i publicystki, przeznaczony był dla dziennikarzy prasowych.
Organizatorami są poznański oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz była redakcja „Gazety Poznańskiej”. Pozostałe nagrody to dwa wyróżnienia specjalne: dla Łukasza Majchrzaka z „Leszczyńskiego Notatnika Akademickiego” za tekst o ściąganiu pt. „Sposób na życie” oraz dla Kamili Marcinkowskiej z gazetki „Nasz Kiekrz” za cykl „Ludzie, którzy żyją wśród nas”. Wyróżnienia dostali również: ks. dr Zdzisław Grzegorski, były red. naczelny „Biblioteki Kaznodziejskiej”, Jolanta Abucka z „Leszczyńskiego Notatnika Akademickiego”, ks. Jacek Stępczak za akcję „Misyjna adopcja” prowadzoną przez „Przewodnik Katolicki” oraz zespół byłej „Gazety Poznańskiej” za akcję „Moja krew” i Aleksandra Przybylska z „Gazety Wyborczej” za akcję „Przedszkole dla każdego”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki