Logo Przewdonik Katolicki

Nagrodzone dobro

Renata Krzyszkowska
Fot.

Anna Dyndul z Głosu dla Życia otrzymała główną nagrodę w konkursie dziennikarskim Znak Dobra im., zmarłej rok temu, Romy Brzezińskiej. Kapituła konkursu doceniła jej wkład w trwającą obecnie akcję Rodzina wielodzietna dobry wybór, pełną ciepła i mądrości kampanię medialną przynoszącą konkretną pomoc rodzinom z kilkorgiem dzieci. Pamiątkową...

Anna Dyndul z „Głosu dla Życia” otrzymała główną nagrodę w konkursie dziennikarskim Znak Dobra im., zmarłej rok temu, Romy Brzezińskiej. Kapituła konkursu doceniła jej wkład w trwającą obecnie akcję „Rodzina wielodzietna – dobry wybór”, pełną ciepła i mądrości kampanię medialną przynoszącą konkretną pomoc rodzinom z kilkorgiem dzieci.

Pamiątkową statuetkę i nagrodę pieniężną laureatka odebrała 16 grudnia podczas uroczystego spotkania w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Dwa wyróżnienia specjalne otrzymali: Kamila Marcinkowska z gazety „Nasz Kiekrz” za cykl pt. „Ludzie, którzy żyją wśród nas” i Łukasz Majchrzak z „Leszczyńskiego Notatnika Akademickiego” za tekst o ściąganiu pt. „Sposób na życie”.

Docenić dziennikarzy
Celem konkursu jest promowanie postaw dziennikarzy, którzy w swojej działalności zawodowej, społecznej i osobistej dają świadectwo troski o dobro wspólne społeczności, dla której pracują. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać redakcje wszystkich działających w Wielkopolsce mediów i stowarzyszenia dziennikarzy. Swoją kandydaturę mogą też proponować sami autorzy publikacji. Wszystkie oferty można przesyłać na adres: mnowak@poczta.gp.pl. Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy w Poznaniu, a jego inicjatorem była nieistniejąca już „Gazeta Poznańska”. Obecnie udział w przygotowaniach konkursu przejął po niej „Głos Wielkopolski”.

Wyróżnili się dobrem
Kapituła konkursu przyznała też pięć dalszych wyróżnień. Ks. dr Zdzisław Grzegorski z „Biblioteki Kaznodziejskiej” otrzymał je za całokształt pracy. Jolanta Abucka z „Leszczyńskiego Notatnika Akademickiego” za tekst „Do boju, Polsko”, o wartościach wyznawanych przez młodzież. Ks. Jacek Stępczak z „Przewodnika Katolickiego” za akcję „Misyjna adopcja”, która otworzyła setki serc na potrzeby dzieci z ubogich krajów. Były zespół „Gazety Poznańskiej” za akcję „Moja krew”, która przyniosła zdrowie lub ratowała życie wielu ludziom. Aleksandra Przybylska za akcję „Przedszkole dla każdego”, która rozjaśniła życie kilkorga ubogich dzieci.

Nagrody ufundował prof. Michał Iwaszkiewicz, rektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, oraz anonimowy darczyńca.

Roma Brzezińska (1954-2005), dziennikarka i publicystka. Żyła sprawami Kościoła, była otwarta na potrzeby bliźnich. Stworzyła i prowadziła Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich. Przez ostatnich kilka lat pracowała w „Gazecie Poznańskiej”, gdzie redagowała założony przez siebie dodatek społeczno-kulturalny „Samo Życie”. Jedna z jego kolumn poświęcona była zawsze tematyce religijnej. Zmarła po długiej i ciężkiej chorobie w pełni sił twórczych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki