Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Renata Krzyszkowska
Fot.

» Organizacja spotkania ekumenicznego z Benedyktem XVI podczas zbliżającej się pielgrzymki Papieża do Polski była jednym z tematów rozmowy prezesa Polskiej Rady Ekumenicznej abp. Jeremiasza z sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski bp. Piotrem Liberą. Szczegóły planowanego spotkania ekumenicznego z Papieżem na razie nie są znane. » Komisja KEP ds. Instytutów...

» Organizacja spotkania ekumenicznego z Benedyktem XVI podczas zbliżającej się pielgrzymki Papieża do Polski była jednym z tematów rozmowy prezesa Polskiej Rady Ekumenicznej abp. Jeremiasza z sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski bp. Piotrem Liberą. Szczegóły planowanego spotkania ekumenicznego z Papieżem na razie nie są znane.

» Komisja KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego opublikowała List pasterski „O radzie i ślubie Ewangelicznego Posłuszeństwa” na niedzielę przed Dniem Życia Konsekrowanego. W Polsce od kilku lat szczególnie w te dni zwraca się uwagę na rady ewangeliczne, z których wyrastają śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Ten ostatni został obecnie przedmiotem głębszej refleksji i modlitwy.

» O większą promocję czasopism dla dzieci w radiu, telewizji i Internecie zaapelowali przedstawiciele redakcji katolickich wydających publikacje dla najmłodszych. Podczas spotkania w Warszawie wystosowali oni specjalny list do Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, a także Konferencji Episkopatu Polski.

» „Cuda Jana Pawła II” to książka Pawła Zuchniewicza, która ukazała się w wydawnictwie Prószyński i s-ka. Wydanie powstało dzięki apelowi, jaki autor skierował do ludzi na całym świecie, którzy spotykali się z Janem Pawłem II. Mieli opisać nadzwyczajne wydarzenia związane z osobą Papieża Polaka.

» Z udziałem kard. Józefa Glempa w Paryżu odbyły się obchody 170. rocznicy powstania Polskiej Misji Katolickiej – najstarszej i nieprzerwanie działającej polskiej instytucji we Francji.

» W gorzowskiej katedrze odbyły się uroczystości w 20. rocznicę tragicznej śmierci sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty. W czasie Mszy św., której przewodniczył biskup zielonogórsko-gorzowski Adam Dyczkowski, modlono się o rychłe zakończenie procesu beatyfikacyjnego bp. Pluty.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki