Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

Błażej Tobolski
Fot.

» Prymas Polski kard. Józef Glemp przeprosił listownie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za użycie w stosunku do niego niefortunnego sformułowania nadubowiec. Miało to miejsce 18 października, kiedy kardynał skomentował decyzję metropolity krakowskiego o zakazie publicznego wypowiadania się ks. Zaleskiego w sprawie lustracji w Kościele. » Ks. prał....

» Prymas Polski kard. Józef Glemp przeprosił listownie ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego za użycie w stosunku do niego „niefortunnego sformułowania «nadubowiec»”. Miało to miejsce 18 października, kiedy kardynał skomentował decyzję metropolity krakowskiego o zakazie publicznego wypowiadania się ks. Zaleskiego w sprawie lustracji w Kościele.

» Ks. prał. Stanisławowi Dziedzicowi wręczono w Krakowie srebrny medal „Gloria Artis” za zaangażowanie w ratowanie drewnianych świątyń na ziemi gorlickiej. Nagrodę Ministerstwa Kultury duchowny otrzymał m.in. za doprowadzenie do wpisania kościółka w Sękowej na Listę Dziedzictwa UNESCO oraz ocalenie łemkowskich cerkwi.

» 20 komisji synodalnych będzie wspomagało prace rozpoczęte 4 listopada w olsztyńskiej konkatedrze I Synodu Archidiecezji Warmińskiej. Synod jest kontynuacją prac XIII Synodu Kościoła Warmińskiego z 1980 r., powołanego przez ówczesnego biskupa warmińskiego Józefa Glempa.

» We Wrocławiu zakończyły się dwudniowe obchody 25-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski w czasie Mszy św. odprawionej z okazji jubileuszu podkreślił, że praca charytatywna należy do jednych z najważniejszych zadań Kościoła.

» Jadwiga Kolarczyk, nauczycielka i działaczka społeczna z Bystrej w gminie Wilkowice, została laureatką ósmej edycji Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina. Została doceniona za podejmowanie rozmaitych inicjatyw, mających propagować umiłowanie historii i dorobku kulturalnego rodzinnej ziemi.

» Bp Zygmunt Zimowski poświęcił ekumeniczną kaplicę w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Jej patronem został włoski stygmatyk św. o. Pio.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki