Logo Przewdonik Katolicki

Od dziś nie palę

Renata Krzyszkowska
Fot.

W trzeci czwartek listopada, jak co roku, obchodzić będziemy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Oto kilka rad dla planujących zerwanie z nałogiem: Zwróć się o pomoc do niepalących członków rodziny i przyjaciół. Niech ci kibicują i okazują wsparcie w chwilach słabości, które mogą nadejść. Skontaktuj się z lekarzem, by polecił ci najlepsze dla ciebie środki...

W trzeci czwartek listopada, jak co roku, obchodzić będziemy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Oto kilka rad dla planujących zerwanie z nałogiem:

– Zwróć się o pomoc do niepalących członków rodziny i przyjaciół. Niech ci kibicują i okazują wsparcie w chwilach słabości, które mogą nadejść.

– Skontaktuj się z lekarzem, by polecił ci najlepsze dla ciebie środki pomocne w walce z nałogiem: tabletki, plastry, gumy do żucia itp.

– Poproś o wsparcie Opatrzność. Możesz to zrobić w zwykłej codziennej modlitwie lub uroczyście, w kościele na Mszy św.

Gdy już podejmiesz decyzję:
– Zmień styl życia: dobrze się wysypiaj, odżywiaj się zdrowo i regularnie, uprawiaj codzienną gimnastykę.

– Usuń ze swego otoczenia zapach dymu tytoniowego: wywietrz dokładnie wszystkie pomieszczenia, wyczyść swoje ubrania, obicia mebli, tapicerkę auta.

– Unikaj spotkań z osobami palącymi lub poproś, by nie paliły przy tobie i nie częstowały cię papierosami.

– Gdy chęć zapalenia wyda się nieodparta: pomódl się i np. zjedz cukierka, wypij szklankę wody, umyj zęby, porozmawiaj z przyjacielem, opłucz twarz zimną wodą.

– Chwal się każdym kolejnym dniem bez papierosa. Im więcej osób to usłyszy, tym bardziej głupio będzie ci wrócić do nałogu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki